Administrator sieci i systemów IT

NetLand Sp. z o.o.

Olsztyn, warmińsko-mazurskie

Od: NetLand Sp. z o.o.
Miejsce pracy: Olsztyn

Jesteśmy firmą zajmującą się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem innowacyjnych systemów informatycznych. Programujemy w oparciu o najnowsze technologie Java i .Net. Specjalizujemy się w projektach z obszaru Telemetrii, IoT, GIS czy SmartCITY.

Zapraszamy do współpracy specjalistów z branży IT, elektronicznej, analitycznej oraz szkoleniowej, których pasją są technologie informatyczne.

Oferujemy:

  • PRACĘ – w dogodnej formie zatrudnienia z możliwością częściowej pracy zdalnej;
  • UDZIAŁ W PROJEKTACH – ciekawych i różnorodnych, opartych o najnowsze technologie; także o zasięgu międzynarodowym;
  • WSPARCIE i OPIEKĘ doświadczonych liderów zespołów, PM’ów oraz Działu HR;
  • SZKOLENIA – językowe i techniczne;
  • INTEGRACJĘ – na corocznych Regatach NetLand Cup, wyjazdach na narty, imprezach firmowych;
  • BENEFITY – i wiele więcej...

Obowiązki:

  • Administrowanie infrastrukturą sieciową
  • Administrowanie infrastrukturą sprzętową (serwery, stacje robocze)
  • Administrowanie środowiskami wirtualnymi (VMware, Hyper-V)
  • Zarządzanie domeną Active Directory oraz pozostałymi usługami (poczta e-mail, serwer plików, FTP).
  • Zapewnienie ciągłości działania infrastruktury sprzętowo-sieciowej przedsiębiorstwa
  • Ewidencja i administracji bazy sprzętowej/narzędziowej
  • Konfiguracja nowych środowisk pracy
  • Wyszukiwanie, diagnozowanie oraz usuwanie problemów / usterek na komputerach / serwerach
  • Kontrolowanie ważności licencji/certyfikatów
  • Wdrażanie oraz zarządzanie procedurami zabezpieczającymi sieć
  • Dbanie o ochronę antywirusową i ochronę przed nieuprawnionym dostępem
  • Udzielanie porad technicznych użytkownikom
  • Wykonywanie kopii zapasowych
  • Odpowiedzialność za bezpieczeństwo sprzętowe i softwarowe zgodne z obowiązującymi przepisami

Wymagania:

  • Umiejętność sprzętowej konfiguracji administrowanych zasobów
  • Doświadczenie w administrowaniu serwerami w oparciu o środowisko Windows Server oraz Linux
  • Doświadczenie w administrowaniu środowiskiem witalizacyjnym w oparciu o środowisko VMware oraz Hyper-V
  • Doświadczenie w administrowaniu usługami FTP, Active Directory oraz IIS
  • Doświadczenie w automatyzacji zadań administracyjnych
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Programowanie w językach skryptowych
  • Umiejętność zarządzania i zabezpieczania złożonych sieci LAN/WAN
  • Znajomość zasad działania sieci, protokołów i usług sieciowych
  • Umiejętność diagnozowania i rozwiązania problemów związanych z działaniem infrastruktury sprzętowo-sieciowej przedsiębiorstwa
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.