Administrator sieci i systemów IT

TravelTECH Sp. z o.o.

Kraków, małopolskie

Opis stanowiska pracy

TravelTECH od 2006 roku zajmuje się przygotowywaniem i dystrybucją rozwiązań umożliwiających internetową rezerwację, sprzedaż i obsługę podróży. Rozwiązania TravelTECH wyróżniają się funkcjonalnością, elastycznością budowy i konfiguracji, wyjątkowymi możliwościami dostosowania ich do specyficznych wymagań Klientów, a także niską ceną użytkowania, możliwą do uzyskania dzięki nowoczesnym technologiom "open source".

Pracownicy TravelTECH to kreatywny zespół wysokiej klasy specjalistów - analityków, architektów systemów i programistów. Naszą domeną są rozwiązania do efektywnego i szybkiego przetwarzania dużych zbiorów danych przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu dostępu do usług.

Obecnie do naszego Zespołu poszukujemy

                                 Administratora sieci i systemów IT

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za utrzymanie i rozwój architektury serwerów oraz bezpieczeństwo systemów IT.

Wyzwania:

• monitorowanie i zapewnienie ciągłego działania serwerów, sieci i systemów IT,

• optymalizacja wydajności serwerów, sieci i systemów IT,

• planowanie i wykonywanie kopii zapasowych,

• wsparcie techniczne dla systemów spółki użytkowanych przez klientów,

• bieżąca administracja siecią, komputerami i urządzeniami w biurze,

• przeprowadzanie audytów bezpieczeństwa systemów IT,

• nadzór nad realizacją wymagań norm PCI DSS i ISO 27001,

• tworzenie dokumentacji architektury i procesów.

Wymagania

• znajomość systemu FreeBSD (lub Linux) na poziomie administracyjnym,

• praktyczna wiedza o sieci i komunikacji (protokoły IP, SSL, routing, DHCP, DNS, VPN),

• umiejętność diagnozowania problemów systemowych oraz sieciowych,

• znajomość zagadnień zarządzania usługami: smtp, imap, pop3, ftp, sftp,

• doświadczenie w nadzorze i utrzymaniu złożonych systemów IT,

• rozumienie bezpieczeństwa sieciowego,

• dobra znajomość serwerów http Apache2 i HAProxy,

• znajomość przynajmniej jednego silnika baz danych (preferowany PostgreSQL) od strony administratora,

• umiejętność tworzenia skryptów w bashu lub w innym języku skryptowym (Perl, Python),

• znajomość podstaw PHP,

• znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na aktywny udział w rozmowie branżowej,

• umiejętność tworzenia dokumentacji technicznej z wdrażanych usług,

• odpowiedzialność i samodzielność w działaniu,

• komunikatywność.

Dodatkowe umiejętności:

• znajomość narzędzi: Git, HAProxy, Awstats, Piwik, Clamay, Courier, Exim, Memcached, Mrtg, Nagios i innych,

• znajomość baz danych: MongoDB, MySQL, PostgreSql

• znajomość zagadnień administracji Windows,

• znajomość zagadnień GIODO, PCI DSS i ISO 27001,

• doświadczenie na stanowisku administratora, oficera bezpieczeństwa lub ASI.

W zamian za współpracę oferujemy:

• stabilne zatrudnienie i rozsądne wynagrodzenie,

• pracę w biurze w centrum Krakowa,

• możliwość częściowej pracy zdalnej,

• ciekawą pracę i liczne wyzwania,

• uczestnictwo w unikatowych projektach,

• pracę dla międzynarodowych klientów,

• możliwość rozwoju i udział w szkoleniach,

• świetną atmosferę pracy,

• kartę Multisport.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie swojej aplikacji. Jednocześnie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi Kandydatami.

Prosimy o dołączenie do zgłoszenia klauzuli:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji prowadzonych przez TravelTECH sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Prof. M. Życzkowskiego 14, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn.: Dz. U. z 2014 r. poz. 1182 z późn. zm.).

Prezentacja firmy

Budowa i rozwój internetowych systemów rezerwacyjnych

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
18/08/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca IT - Hardware / Information Systems