Administrator Linux, wspracie BOK, Monitoring - dział utrzymania

Monit24.pl Sp. z o.o.

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

#monitoring #linux #devops #perl #selenium #curl #mysql #git #SaaS #nagios #zabbix #monit24 #cloud

Jeśli chcesz pracować przy dużych, ciekawych i wymagających klientach z sektorów bankowego, rządowego, najważniejszych mediów w Polsce pomagając nam w realizowaniu dla nich usług monitorowania i analizy poprawnego działania ich systemów webowych, to mamy dla Ciebie propozycje pracy.

Od kilkunastu lat zajmujemy się dostarczaniem rozwiązań monitorujących szybkość działania i dostępność usług on-line (od www, przez wszystkie typy usług IP, do e-aplikacji, telefonii IP, streamów video aż po natywne aplikacje mobilne pod IOS i Android). Nasze usługi świadczymy dla największych firm w branżach finansowej, e-commerce, GOV, hosting, cloud, media+TV, wydawnictw i innych. Współpracujemy też z ciekawymi partnerami w zakresie nowych technologii, między innymi z: agencją interaktywną K2 Internet S.A. i dostawcą chmury Oktawave. Wszystko to w oparciu o autorskie rozwiązania, które sami tworzymy i rozwijamy, dzięki czemu możemy szybko wprowadzać ciekawe i innowacyjne funkcjonalności, unikalne na rynku monitorowania. Posiadamy infrastrukturę w kilkudziesięciu lokalizacjach na wszystkich kontynentach, skąd prowadzony jest zewnętrzny monitoring działania usług naszych klientów.

Osoby które zamierzamy zatrudnić będą zajmowały się:

- analizą przyczyn awarii systemów naszych klientów zgłoszonych przez nasze systemy monitorowania (Monit24)

- rozbudową systemu monitorowania o nowe moduły sprawdzające (Perl, Python, selenium)

- automatyzacją obsługi zagadnień analizy działania i dostępności monitorowanych systemów (skrypty)

- współpracą bezpośrednio z naszym BOK przy wsparciu obsługi zagadnień od klientów, z wykorzystaniem gitlaba

- pomocą techniczną przy obsłudze klienta realizowanej przez nasz BOK (realizacja tematów zgłoszonych do BOK przez klientów w kontekście monitoringu usług Monit24)

- bieżącą obsługą systemu Monit24 (konfiguracja, aktualizacja ustawień, rozszeżanie funkcji monitoringu, analiza wykresów i zdarzeń)

Wymagania

Do pracy na tym stanowisku wymagana jest znajomość następujących zagadnień i technologii:

- przynajmniej jednego z języków programowania: Python, Perl, Bash (lub innego skryptowego języka)

- praktyczna znajomość środowiska Linuxowego (optymalnie Debian)

- relacyjnych baz danych (najlepiej MySQL / MariaDB) w stopniu umożliwiającym rozumienie SQL i schematów bazy

- systemu zarządzania wersjami oprogramowania (git)

- dodatkowym plusem kandydatów będzie znajomość takich rozwiązań jak: selenium, automatyzacja testów, vim :)

Stanowisko to wymaga również:

- umiejętności analitycznych i dociekania źródeł problemu

- komunikatywności

- samodzielności i zaangażowania

Ze swojej strony możemy zaproponować Ci:

- umowę o pracę lub jeśli wolisz na zasadzie działalności gospodarczej/zlecenia wraz z wszystkimi przywilejami umowy o prace

- pakiet prywatnej opieki zdrowotnej

- telefon i laptop służbowy

- pracę w ciekawej lokalizacji w centrum Warszawy na Nowym Świecie, 200m od stacji metra

- wyjazdy integracyjne do największych parków rozrywki w Europie

Gwarantujemy zadowolenie z pracy i satysfakcję z realizowanych projektów, odrobinę humoru i luźną atmosferę pracy.

Jeśli zamierzasz podjąć wyzwanie, złóż swoje CV, spotkajmy się i poznajmy swoje oczekiwania.

Prezentacja firmy

Jesteśmy firmą polską zajmującą się badaniem i analizą działania e-usług... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
30/01/2018
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Internet / e-commerce