Administrator / Inżynier systemowy (video,media, telewizja, ott, iptv)

4VOD Sp. z o.o.

Warszawa, Kraków, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

Szukamy osoby na stanowisko Administratora/Inżyniera systemowego Linux telewizyjnej infrastruktury emisyjnej i strumieniującej.

Praca polega na:

- Utrzymaniu obecnej, działającej infrastruktury serwerowej pracującej w środowisku Linux i Windows.
- Pracy w zespole projektującym i rozwijającym nowe innowacyjne usługi.
- Współpracy z działem programistycznym w zakresie wdrożeń nowych funkcjonalności

Co oferujemy:

- Dobre warunki finansowe, a dla bardzo dobrych bardzo dobre
- Możliwość wyjazdów na targi i konferencje branżowe (Nab w Las Vegas, IBC w Amsterdamie)
- Stabilność zatrudnienia
- Świetne warunki pracy. Biuro w centrum Krakowa lub biuro w dobrej lokalizacji w Warszawie
- W zamian za sumienność elastyczne podejście do czasu pracy
- Możliwość pracy zdalnej
- Docenienie inicjatywy i kreatywności
- Dostęp do nowoczesnych technologii
- Pakiet benefitów

Czego nie oferujemy:

- Straconego czasu na niekończocych się spotkaniach
- Braku zdecydowania i decyzyjności
- Korporacyjnej biurokracji, stagnacji i ściemy
- Kwasu w zespole
- Masówki, braku indywidualności
- Scen jak z Dilberta

Wymagania

Umiejętności "twarde"

- Dobra znajomość zagadnień związanych z administracją i utrzymywaniem serwerów Linux
- Znajomość problemów związanych ze skalowalnością i wysoką dostępnością usług (web, storage, HA)
- Dobra znajomość zagadnień sieci LAN i WAN
- Umiejętność programowania w perl/bash/python (i innych) na poziomie godnym dobrego admina

Mile widziana:

- Znajomość zagadnień IPTV (multicast ip, transport stream) oraz transmisji video (kodeki, strumienie)
- Znajomość technologii telewizyjnych, systemów emisyjnych, playoutowych itd.
- Znajomość realiów polskiego rynku dystrybucji treści video
- Język angielski
- Umiejętności "miękkie":
- Otwarta głowa na pomysły i nowe innowacyjne projekty
- Chęć do rozwiązywania problemów technicznych
- Umiejętność projektowania poszczególnych komponentów platformy
- Prawdziwe zainteresowanie tym co się robi

Słowa kluczowe: vod, iptv, multicast, epg, hbbtv, dvr, silverlight, drm, cdn, google tv, smartTV, streaming, rtmp, rtsp, flash, 16:9, pal, sieci kablowe, ott, samsung, tv, sdi, asi, streaming, rtsp, rtmp, flash, mpeg2, mpeg4, wmv, multiplexer, demultiplexer, sat, dvb, webm, codec, video

Nie masz aktualnego CV? Nie szkodzi. Proces rekrutacyjny wygląda następująco:

- piszesz do nas, że masz ochotę do dołączyć do zespołu. Załącz tyle informacji ile masz. Wystarczy nam nawet kilka zdań.
- umawiamy się na rozmowę telefoniczną, która potrwa do 30 minut
- jeśli wstępnie wszystko pójdzie dobrze, to umawiamy się na spotkanie u nas w biurze
- jeśli uzgodnimy warunki, tydzień potem możesz zacząć
- proces decyzyjny jest szybki i bezbolesny

Do usłyszenia/zobaczenia!

4vod.tv

Prezentacja firmy

4vod to firma założona przez zespół ekspertów z branży telekomuni... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
25/10/2018
Wymiar etatu:
Obojętne
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Średnie ogólnokształcące
Wynagrodzenie
8 000PLN - 12 000PLN / Monthly (Brutto)
Branża / kategoria:
Praca IT - Hardware / Information Systems