Administrator / Inżynier systemowy dla video,media czyli tylko u nas pooglądasz telewizję w pracy

4VOD Sp. z o.o.

Kraków, małopolskie

Opis stanowiska pracy

Jeśli nudzi Cię praca tylko na konsoli serwerów i masz ochotę pooglądać trochę telewizji to zapraszamy do nas. Szukamy osoby na stanowisko Administratora/Inżyniera systemowego telewizyjnej infrastruktury emisyjnej i strumieniującej.

4vod od 8 lat świadczy usługi w zakresie utrzymanie systemów emisyjnych pracujących na potrzeby kanałów telewizyjnych. Utrzymujemy i rozwijamy także takie projekty internetowe jak videostar, kablowkaonline, kinozarogiem..

Praca polega na:
- Utrzymaniu obecnej, działającej infrastruktury serwerowej pracującej w środowisku Linux i Windows
- Pracy w zespole projektującym i rozwijającym nowe innowacyjne usługi
- Współpracy z działem programistycznym w zakresie wdrożeń nowych funkcjonalności

Co oferujemy:
- Dobre warunki finansowe a dla bardzo dobrych bardzo dobre
- Stabilność zatrudnienia
- Świetne warunki pracy. Biuro w na Kazimierzu w pobliżu świetnych knajp
- W zamian za sumienność elastyczne podejście do czasu pracy
- Docenienie inicjatywy i kreatywności
- Dostęp do nowoczesnych technologii
- Pakiet benefitów

Czego nie oferujemy:
- Korporacyjnej biurokracji i stagnacji
- Kwasu w zespole
- Masówki, braku indywidualności

Wymagania

Umiejętności "twarde"
- Bardzo dobra znajomość zagadnień związanych z administracją i utrzymywaniem serwerów Linux i Windows
- Znajomość problemów związanych ze skalowalnością i wysoką dostępnością usług (web, storage, HA)
- Bardzo dobra znajomość zagadnień sieci LAN i WAN
- Umiejętność programowania w perl/bash (i innych) na poziomie godnym dobrego admina
Mile widziana:
- Znajomość zagadnień IPTV (multicast ip, transport stream) oraz transmisji video (kodeki, strumienie)
- Znajomość technologii telewizyjnych, systemów emisyjnych, playoutowych itd.
- Znajomość realiów polskiego rynku dystrybucji treści video

Umiejętności "miękkie":
- Otwarta głowa na pomysły i nowe innowacyjne projekty
- Chęć do rozwiązywania problemów technicznych
- Umiejętność projektowania poszczególnych komponentów platformy
- Prawdziwe zainteresowanie tym co się robi

Słowa kluczowe: vod, iptv, multicast, epg, hbbtv, dvr, silverlight, drm, cdn, google tv, smartTV, streaming, rtmp, rtsp, flash, 16:9, pal, sieci kablowe, ott, samsung, tv, sdi, asi, streaming, rtsp, rtmp, flash, mpeg2, mpeg4, wmv, multiplexer, demultiplexer, sat, dvb, webm, codec, video

Prezentacja firmy

4vod to firma założona przez zespół ekspertów z branży telekomuni... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
30/05/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Średnie ogólnokształcące
Wynagrodzenie
8 000PLN - 12 000PLN / Monthly (Brutto)
Branża / kategoria:
Praca IT - Hardware / Information Systems