Zastępca Kierownika Laboratorium

Alab Laboratoria Sp. z o.o.

Poznań, wielkopolskie

Od: Alab Laboratoria Sp. z o.o.
Miejsce pracy: Poznań

Alab Laboratoria Sp. z o.o. to ogólnopolska sieć laboratoriów diagnostycznych. Istniejemy na rynku od 17 lat i wykonujemy 45 mln badań rocznie. Mamy ponad 300 Punktów Pobrań materiału diagnostycznego i 81 laboratoriów we wszystkich województwach w Polsce, a w naszej ofercie jest ponad 3000 różnych badań.

W swojej pracy często korzystamy z doświadczeń niemieckiej grupy LIMBACH, naszego biznesowego partnera. Współpracujemy również z uniwersytetami i naukowcami z Europy i z całego świata, by zapewnić pacjentom i klientom najwyższą jakość usług. Stawiamy na nowoczesność i technologię, dbając o to, by aparatura, na której pracują nasi diagności dorównywała ogólnoświatowym standardom i najnowszym trendom w medycynie laboratoryjnej.

Celem pracy na tym stanowisku jest zapewnienie ciągłości funkcjonowania laboratorium pozwalające na wykonywanie analiz diagnostycznych zgodnie z obowiązującymi procedurami i normami oraz gwarantując wysoki poziom jakości.

Do obowiązków Zastępcy Kierownika laboratorium należeć będzie wsparcie Kierownika Laboratorium w odpowiedniej organizacji pracy podległego zespołu, tworząc grafiki pracy tak, aby dostosować liczbę pracowników do liczby wykonywanych badań laboratoryjnych. Praca na powyższym stanowisku obejmuje także wsparcie całego personelu poprzez zapewnienie odpowiednich uprawnień i środków do realizacji obowiązków, zapewnienie właściwych procesów komunikacyjnych w laboratorium oraz doradztwo merytoryczne w zakresie diagnostyki laboratoryjnej. Dodatkowo szkolenie nowych pracowników oraz prowadzenie szkoleń uzupełniających z zakresu diagnostyki laboratoryjnej.

Do zadań Zastępcy Kierownika Laboratorium należeć będzie nadzór nad identyfikacją zleceń i próbek oraz ich rejestracją, dystrybucją, klasyfikacją i opracowaniem materiału do badań laboratoryjnych. Ponadto, nadzór nad właściwym przygotowaniem materiału, wykonaniem badań i autoryzacją sprawozdań z badań laboratoryjnych.

Osoba na tym stanowisku będzie także, w zastępstwie Kierownika laboratorium, prowadzić sprawy administracyjne polegające na prowadzeniu dokumentacji laboratoryjnej w tym procedur badawczych, instrukcji, kontroli wewnątrz- i zewnątrzlaboratoryjnej. Zastępca Kierownika zajmuje się również dbaniem o wykonywanie czynności przez pracowników zgodnie z etyką zawodową, projektowaniem i wdrażaniem planu działań awaryjnych w celu zapewnienia ciągłości pracy laboratorium.

Aby efektywnie realizować zadania potrzebujesz:

  • prawa wykonywania zawodu Diagnosty Laboratoryjnego,
  • ukończonej specjalizacji w dziedzinie właściwej dla Diagnostów Laboratoryjnych,
  • doświadczenia w pracy w laboratorium diagnostycznym,
  • umiejętności zarządzania zespołem,
  • zdolności komunikacyjnych - konieczne przy obsłudze pacjenta oraz klienta,
  • umiejętności obsługi komputera – MS Word, MS Excel
  • doskonałej organizacji pracy własnej oraz podległego zespołu,
  • zaangażowania w wykonywane obowiązki,
  • optymizmu i pozytywnego usposobienia

W zamian za zaangażowanie i pracę oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • pracę na najnowocześniejszym sprzęcie diagnostycznym dostępnym na rynku,
  • duży stopień samodzielności i odpowiedzialności,
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych,
  • możliwość skorzystania z karty sportowej i przystąpienia do ubezpieczenia grupowego,
  • pakiet zniżek na nasze usługi dla naszych Pracowników oraz ich rodzin.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujacy sie po prawej stronie ogloszenia.