Opis stanowiska pracy

Od 1 marca poszukuję pracownika do biura rachunkowego - na min ½ etatu a najlepiej na cały etat.

Program księgowy :ENOVA

PKD Klienta - producent pozostałych wyrobów z tworzyw sztucznych

Miejsce świadczenia pracy : Bydgoski Park Przemysłowy (w siedzibie firmy).

Spółka z o.o., księgowana wg. Ustawy o Rachunkowości, co roku badanie bilansu (BDO).

Do zadań Pracownika będzie należało:

- ewidencjonowanie operacji gospodarczych
-100% sprzedaż za granicę – rozliczanie różnic kursowych.
- dekretacje księgowania dokumentów
- plany kont
- wyliczanie należnego podatku dochodowego od osób prawnych
- rozliczanie dotacji UE
- prowadzenie ewidencji środków trwałych i wyposażenia
- rozliczanie i uzgadnianie sald księgowych
- nadzór i sporządzanie deklaracji podatkowych, sprawozdań statystycznych, zestawień do rozliczeń finansowych prowadzonych projektów (CIT. VAT, PCC, GUS) itd.
- występowanie w imieniu Zlecającego przed organami podatkowymi i kontrolnymi w sprawach dotyczących prowadzenia księgi
- aktualizacja procedur finansowo-księgowych (polityka rachunkowości, obieg dokumentów, instrukcja inwentaryzacyjna)
- bieżące informowanie o stanie prawnym, objaśnienie kwestii podatkowych, dokumentacyjnych itd.
- udział w kontrolach , US, obsługa kontroli i audytów, współpraca z bankami
- księgowanie dokumentów zakupowych sprzedażowych i kosztowych, dekretowanie wyciągów bankowych
- bieżąca współpraca z Zarządem Spółki w zakresie obsługi finansowo-księgowej
- sporządzanie raportów finansowych i innych na potrzeby Zarządu.
- nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentacji księgowej
- sporządzenie rocznych sprawozdań finansowych itd.
- przygotowywanie sprawozdania rocznego
-sporządzanie wycen bilansowych, rezerw.

Planowany czas rozpoczęcia współpracy to 01.03.2017 r.

Mile widziana znajomość języka angielskiego lub niemieckiego.

Wymagania

Znajomość programu ENOVA

Praca od 01.03.2017

Prezentacja firmy

Kancelaria Rachunkowa Jolanta Kobierowska to dynamicznie rozwijaj... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
23/02/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Czas trwania umowy
stabilna praca
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa