Opis stanowiska pracy

Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju, w związku z realizacją szkoleń, seminariów i kursów dla pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej oraz służb zatrudnienia na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, poszukuje wykładowców zainteresowanych podjęciem współpracy w zakresie prowadzenia poniżej wymienionych tematów:
1. "Aktywizacja klientów pomocy społecznej - możliwość wspólnego działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy"
2. "Kontrakt socjalny - diagnoza, cele i spodziewane efekty w obszarze pracy z rodziną i dzieckiem, osobami bezrobotnymi, seniorami"
3. "Tworzenie grup wsparcia: inicjowania grup wsparcia dla rodzin zastępczych i doskonalenie umiejętności pracy z grupą wsparcia"
4. "Współpraca instytucji działających na rzecz dziecka i rodziny w obszarze sytuacji kryzysowych i interwencji skutkującej umieszczeniem dziecka poza rodziną"
5. "Przełamywanie izolacji społecznej w DPS"
6. "Rola i znaczenie pracownika pierwszego kontaktu w realizacji potrzeb mieszkańca DPS"
7. "Aktywizacja społeczno- zawodowa osób chorujących psychicznie"
8. "Praca z klientem przejawiającym zaburzenia psychiczne"
9. "Zasady opieki i komunikacji z mieszkańcem z zaburzeniami procesów poznawczych i otępiennych. Metody i techniki pracy"
10. "Prowadzenie treningów umiejętności społecznych/ komunikacyjnych w zakresie specjalistycznych usług opiekuńczych"
11. "Alternatywne formy komunikacji z osobami niepełnosprawnymi"

Wymagania

a) Wykształcenie wyższe z tytułem minimum magistra
b) Posiadanie wiedzy w obszarze tematycznym dla wybranej części,
c) Przeprowadzenie ponad 21 szkoleń w danym zakresie tematycznym dla danej części w ciągu ostatnich 3 lat tj. od roku 2011.

Osoby zainteresowane, spełniające powyższe wymagania prosimy o przesyłanie cv wraz z wykazem przeprowadzonych kursów/seminariów/szkoleń w zakresie.
Skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Prezentacja firmy

Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju od 12 lat wpiera Instytucje i Fir... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
13/04/2014
Wymiar etatu:
Obojętne
Rodzaj umowy:
Umowa o dzieło
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia