Opis stanowiska pracy

Fundacja Aktywności Lokalnej szuka kadry wychowawców, pedagogów, psychologów, animatorów, socjoterapeutów i innych chętnych do współpracy do prowadzenia działań aktywizujących młodzież
(z uwzględnieniem aspektów socjoterapii) w oparciu o model tzw. Klubów Aktywności Rozmaitych oraz animacji lokalnej.

Szukamy osób do pracy, w szczególności na terenie:

  • Książ Wlkp. (powiat śremski)
  • Rydzyna, Osieczna, Krzemieniewo (powiat leszczyński)

Forma zatrudnienia: umowa o pracę (praca w godzinach popołudniowych oraz w soboty)

Wymiar etatu: do uzgodnienia (od 0,4 - 1 etatu)

Wynagrodzenie będzie częściowo współfinansowane z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Opis stanowiska:

  • realizacja zadań merytorycznych w ramach pracy w Klubie Aktywności Rozmaitych prowadzonymi w oparciu o przepisy dot. wspierania rodziny i pieczy zastępczej w zakresie prowadzenia placówek wsparcia dziennego;
  • prowadzenie dokumentacji merytorycznej związanej z realizacją działań Klubów zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami;
  • budowanie współpracy w obrębie Klubu – integracja;
  • dbanie o przepływ informacji i organizację pracy w Klubie;
  • współpraca z młodzieżą w zakresie problemów, inicjatyw, potrzeb;
  • nawiązywanie i wspieranie kontaktów z innymi podmiotami działającymi na rzecz młodzieży;
  • współpraca z rodzicami/opiekunami prawnymi młodzieży,
  • utrzymywanie kontaktów ze społecznością lokalną, w tym instytucjami pomocy społecznej i oświaty;
  • dbanie o trwałość działań na danym terenie;
  • wsparcie młodzieży w rozwoju pasji i zainteresowań;
  • inicjowanie i motywowanie grupy młodzieży;
  • prowadzenie zajęć tematycznych i warsztatów grupowych;
  • prowadzenie działalności interwencyjnej w razie problemów i konfliktów (mediacja, negocjacje, wsparcie);
  • współudział w kreowaniu pracy i rozwoju Klubu;
  • prowadzenie zajęć tematycznych z zakresu psychoedukacji (w zależności posiadanych kompetencji);
  • prowadzenie diagnozy relacyjnej z zakresu socjoterapii z uczestnikami Klubu i planowanie zmiany (w zależności posiadanych kompetencji!).

Zastrzegamy sobie prawo do skontaktowania się tylko z wybranymi osobami.

Prosimy o przesłanie CV i krótkiego listu motywacyjnego.

Wymagania

Kandydat/-ka powinien/powinna posiadać:

  • odpowiednie wykształcenie:
    • wyższe na kierunku pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia, praca socjalna, nauki o rodzinie lub na innym kierunku, którego program obejmuje resocjalizację, pracę socjalną, pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą
      LUB
    • na dowolnym kierunku, uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie, resocjalizacji lub kursem kwalifikacyjnym z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej,
      LUB
    • na dowolnym kierunku studiów, w tym także co najmniej wykształcenie średnie o ile udokumentuje co najmniej 3-letni staż pracy z dziećmi i/lub rodziną;
  • posiada wiedzę i umiejętność kierowania procesami grupowymi, indywidualnego wspierania osób w sytuacjach problemowych (indywidualnych i grupowych);
  • umiejętności rozwijania kompetencji osobistych (inteligencja emocjonalna, empatia, samoświadomość) i interpersonalnych (współpraca, podejmowanie decyzji, komunikowanie się, rozwiązywanie sytuacji konfliktowych itp.)
  • umiejętności z zakresu animacji lokalnej
  • licencje i/lub uprawnienia do stosowania testów psychoedukacyjnych (jeśli dotyczy)
  • umiejętności związane z obsługą komputera
  • pasję i chęć do pracy z młodzieżą, w szczególności w wieku 13-18 lat.

Prezentacja firmy

Fundacja Aktywności Lokalnej (zał. w 2007) od początku dynamicznie rozwi... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
27/02/2018
Wymiar etatu:
Niepełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
2
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Średnie ogólnokształcące
Wynagrodzenie
16PLN - 20PLN / Hourly (Brutto)
Branża / kategoria:
Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia, Praca Opieka nad dzieckiem