Opis stanowiska pracy

Podstawowy zakres obowiązków:

  • Instalacja, konserwacja, podstawowa diagnostyka i podstawowe naprawy komputerów PC stacjonarnych i przenośnych.
  • Instalacja i podstawowa diagnostyka urządzeń peryferyjnych – drukarki, skanery, zestawy podpisu elektronicznego, dyski zewnętrzne itp.
  • Instalacja i konfiguracja oprogramowania na stacjach roboczych.
  • Wsparcie użytkowników (helpdesk) w zakresie korzystania z systemu Windows i oprogramowania MS Office oraz usług sieciowych - poczta elektroniczna, udziały sieciowe, chmura plikowa, VPN.
  • Wykonywanie podstawowych czynności związanych z bieżącym zarządzaniem siecią, serwerami i usługami sieciowymi – pod kierunkiem administratora sieci i według ustalonych procedur.
  • Wsparcie Działu Zamówień Publicznych w zakresie zakupów sprzętu komputerowego.
  • Wsparcie Działu Konferencji i Wystaw w zakresie korzystania ze sprzętu komputerowego (komputery, rzutniki multimedialne, sieć WiFi, oprogramowanie do rejestracji dźwięku).
  • Prowadzenie dokumentacji wykonywanych działań.

Wymagania

Podstawowe wymagania:

  • Komunikatywność i wysoka kultura osobista.
  • Umiejętność i gotowość do samodzielnego poszerzania wiedzy.
  • Zaangażowanie w wykonywane obowiązki, sumienność.
  • Wykształcenie techniczne średnie lub wyższe.
  • Znajomość budowy komputera PC w stopniu umożliwiającym podstawową diagnostykę i naprawy.
  • Dobra znajomość systemów operacyjnych Windows Professional (wersje 7,8,10).
  • Dobra znajomość Microsoft Office.
  • Podstawowa znajomość zagadnień związanych z siecią Ethernet oraz TCP/IP.
  • Znajomość języka angielskiego co najmniej w stopniu umożliwiającym rozumienie dokumentacji technicznej.

Dodatkowymi atutami mogą się okazać:

  • Doświadczenie na podobnym stanowisku.
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego.
  • Większa niż podstawowa znajomość sieci Ethernet i TCP/IP.
  • Znajomość środowisk Microsoft Active Directory oraz Exchange.
  • Znajomość środowisk baz danych Microsoft SQL Server oraz MySQL.
  • Znajomość zagadnień wirtualizacji systemów operacyjnych – w szczególności XenServer.
  • Znajomość sprzętu serwerowego i sieciowego.
  • Znajomość systemów operacyjnych opartych o jądro Linux (w szczególności Debian, Ubuntu).
  • Znajomość systemów zarządzania treścią stron internetowych (w szczególności Joomla)

Prezentacja firmy

Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nał... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
15/12/2016
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Wynagrodzenie
3 000PLN - 3 600PLN / Monthly (Brutto)
Premie, dodatki:
Tak
Branża / kategoria:
Praca IT - Hardware / Information Systems, Praca Inżynieria, Praca IT - Bazy danych