Stażysta w Dziale Księgowości z językiem niemieckim

Frista Retail Business Center Sp. z o.o.

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

FRISTA to:

  • Dynamiczny rozwój – w ciągu niespełna 2 lat potroiliśmy liczebność oddziału w Polsce
  • Realny wpływ na biznes – kształtowanie globalnych procesów dla blisko 900 sklepów TALLY WEiJL (naszego głównego klienta) oraz rozwijającego się start-upu FRISTA
  • Wszechstronność – specjaliści z dziedziny IT oraz finansów, analitycy, lingwiści i wiele innych
  • Kompetencja i innowacyjność –profesjonalizm świadczonych usług i kontakt z najnowszymi rozwiązaniami (m.in. wiodące systemy IT i metodologia Lean Management)
  • Energia i aktywność – sami tworzymy przyszłość swoją i firmy
  • Ambicja i doskonalenie – uczymy się wspólnie podejmując nowe wyzwania

Oferujemy:

  • płatny staż trwający 3 miesiące, z możliwością kontynuowania współpracy dla najlepszych stażystów
  • elastyczny czas pracy dostosowany do zajęć na uczelni
  • możliwość zdobycia pierwszego doświadczenia oraz rozwoju zawodowego w międzynarodowej organizacji
  • zdobycie doświadczenia w pracy w programie SAP, docenianym w większości międzynarodowych firm
  • naukę zaawansowanych funkcji programu MS Excel przydatnych w życiu codziennym jak i w biznesie
  • opiekę Mentora
  • możliwość realizacji własnych pomysłów
  • przyjazne i pozytywne środowisko pracy
  • prestiżową i dogodną lokalizację biura w samym centrum Warszawy

Wymagania

Co jest dla nas ważne?

  • student lub absolwent studiów wyższych (preferowane kierunki finanse i rachunkowość, zarządzanie, ekonomia lub pokrewne)
  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego

Jakie zadania umożliwią Ci rozwój w Księgowości?

Shop Control:

  • księgowanie i kontrolowanie dziennej sprzedaży
  • kontrola i uzgadnianie spływu gotówki
  • księgowanie i uzgadnianie wyciągów bankowych
  • księgowanie faktur kosztowych
  • pomoc w procesie zamknięcia miesiąca
  • uczestnictwo w pracach całego zespołu księgowego

Accounts Payable:

  • procesowanie faktur w systemie Basware oraz księgowanie w systemie SAP
  • przygotowywanie i dokonywanie comiesięcznych płatności

Accounts Receivable:

  • księgowanie faktur między spółkami powiązanymi
  • przygotowywanie rozliczeń oraz uzgadnianie sald między kontrahentami
  • wystawianie faktur manualnych oraz not kredytowych, a także ich monitoring w systemie
  • weryfikacja gwarancji bankowych
  • administrowanie danymi wrażliwymi kontrahentów oraz kreowanie profili Klienta w systemie SAP

Prezentacja firmy

FRISTA to dynamicznie rozwijająca się szwajcarska firma outsourci... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
15/06/2017
Wymiar etatu:
Niepełny etat
Rodzaj umowy:
Praktyki
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Branża / kategoria:
Praca Praca dla studenta, Praca Praktyki / Staż, Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Finanse