Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

OPIS STANOWISKA:

  • wykonywanie badań fizykochemicznych i bioanalitycznych w oparciu o odpowiednią dokumentację w celu dostarczenia informacji o badanych produktach oraz materiałach wyjściowych
  • planowanie i wykonywanie walidacji i transferu metod fizykochemicznych i bioanalitycznych wraz z przygotowywaniem związanej z tym dokumentacji
  • weryfikacja i sprawdzanie wyników analiz oraz dokumentacji walidacyjnej i transferowej zgodnie z obowiązującymi procedurami
  • uczestnictwo w tworzeniu i rozwijaniu systemów GMP w Laboratorium Kontroli Jakości
  • pobieranie i rejestracja próbek wody, pary czystej, gazów, surowców, półproduktów, wyrobów gotowych do badań analitycznych i mikrobiologicznych
  • opracowywanie standardowych procedur, instrukcji i metod analitycznych oraz przeprowadzanie z nich szkoleń
  • wykonywanie konserwacji, kalibracji i kwalifikacji aparatury laboratoryjnej zgodnie z obowiązującymi instrukcjami i procedurami
  • nadzorowanie pracy laborantów i młodszych specjalistów w ramach wyznaczonego zadania

OCZEKIWANIA:

  • wykształcenie wyższe ze specjalizacją w dziedzinie: biotechnologii, biologii, biochemii, chemii lub naukach pokrewnych
  • minimum 5 letnie doświadczenie w pracy laboratoryjnej (w środowisku regulowanym)
  • znajomość technik analitycznych fizyko-chemicznych stosowanych do oceny leków biologicznych, m.in. takich jak: chromatografia jonowymienna (HPLC, UPLC), testy identyfikacyjne, spektrofotometria UV/VIS, elektroforeza kapilarna
  • znajomość technik analitycznych dotyczących pracy z białkami terapeutycznymi takich jak: techniki elektroforetyczne, RT- PCR, ELISA, HCP,
  • doświadczenie w pracy w laboratorium komórkowym będzie dodatkowym autem
  • znajomość technik farmakopealnych używanych do testowania materiałów wyjściowych
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • znajomość pakietu MS Office
  • umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów i pracy w zespole
  • dobra organizacja pracy
  • gotowość do pracy zmianowej
  • mobilność - gotowość do pracy w dwóch lokalizacjach

OFERUJEMY:

  • stabilne zatrudnienie w nowoczesnej i dynamicznie rozwijającej się polskiej firmie farmaceutycznej
  • konkurencyjne i motywujące wynagrodzenie
  • ciekawe wyzwania, możliwości wszechstronnego rozwoju zawodowego