Starszy specjalista ds. wdrażania, utrzymania i rozwoju systemów informatycznych

Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

URZĄD PATENTOWY RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W WARSZAWIE
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko

Starszego specjalisty ds. wdrażania, utrzymania i rozwoju systemów informatycznych
w Departamencie Informatyki

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
• zapewnienie ciągłości działania zintegrowanego systemu gospodarki własnej,
• zapewnienie ciągłości działania systemów do zarządzania procesem udzielania i ochrony praw wyłącznych. Analiza i raportowanie wykrytych nieprawidłowości oraz opracowywanie rozwiązań zaistniałych problemów,
• udział w projektach dotyczących systemów informatycznych w ramach prawa zamówień publicznych oraz w ramach porozumień z innymi Urzędami, projektowanie i opracowywanie założeń systemów wspomagających proces obsługi przedmiotów własności przemysłowej, wdrażanie nowych systemów oraz oprogramowania wchodzącego w zakres prac Wydziału,
• opracowywanie dokumentacji projektowej i instrukcji eksploatacyjnych oraz świadczenie wsparcia technicznego dla użytkowników systemów do zarządzania procesem udzielania i ochrony praw wyłącznych oraz zintegrowanego systemu gospodarki własnej,
• administrowanie kontem Urzędu na ePUAP, w tym wdrażanie i uruchamianie usług elektronicznych,
• bieżąca obsługa informatyczna pracowników Urzędu w ramach systemu ServiceDesk – w zakresie zadań Wydziału.

Warunki pracy:
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
Pomieszczenia zakładu pracy uwzględniają potrzeby osób niepełnosprawnych w zakresie przystosowania stanowisk pracy, pomieszczeń higieniczno-sanitarnych i ciągów komunikacyjnych oraz spełniają wymagania dostępności do nich. Brak dostępu do części pomieszczeń dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Stanowisko pracy mieści się na trzecim piętrze budynku biurowego.

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
Praca administracyjno-biurowa:
• obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie,
• rozmowy telefoniczne zewnętrzne i wewnętrzne,
• krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
• częste reprezentowanie Urzędu na zewnątrz.

Wymagania

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy: n i e z b ę d n e
Wykształcenie: wyższe informatyczne lub pokrewne

Pozostałe wymagania niezbędne:
• umiejętność precyzyjnego dokumentowania analiz,
• znajomość relacyjnych baz danych,
• umiejętność redagowania informacji, dokumentacji i instrukcji,
• komunikatywna znajomość języka angielskiego,
• umiejętność planowania i organizacji pracy,
• komunikatywność, w tym umiejętność argumentowania,
• umiejętność pracy pod presją czasu.

Wymagania dodatkowe:
• minimum 1 rok doświadczenia zawodowego w prowadzeniu analiz biznesowych. Uczestnictwo w projektach informatycznych,
• umiejętności modelowania systemów i analizy procesów biznesowych (BPMN, UML),
• znajomość narzędzi wspomagających zbieranie i wizualizację wymagań,
• znajomość biblioteki ITIL,
• znajomość technologii XML, XSD, XSLT,
• znajomość ustawy Prawo własności przemysłowej,
• znajomość trybu udzielania zamówień publicznych w odniesieniu do przepisów polskich i europejskich,

Termin składania dokumentów:
31-03-2017

W ofercie należy podać dane kontaktowe – adres do korespondencji, adres e-mail, nr telefonu. Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data stempla pocztowego). Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone.

Oferta powinna zawierać oświadczenie kandydatki/kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji.

Prezentacja firmy

Urząd Patentowy RP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
31/03/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca IT - Programowanie / Analizy