starszy specjalista ds. osobowych i szkoleń

Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

URZĄD PATENTOWY RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W WARSZAWIE
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:

w Biurze Dyrektora Generalnego

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
• opracowywanie rocznych planów szkoleń, zapewnienie ich realizacji oraz rozliczanie kosztów szkoleń z funduszu szkoleniowego w celu efektywnego wydatkowania środków finansowych,
• realizacja spraw związanych z nawiązaniem, kontynuacją i rozwiązaniem stosunku pracy oraz gromadzenie danych w celu ich przetwarzania w systemie komputerowym w module „Kadry”,
• ustalanie uprawnień pracowniczych, dotyczących nabycia prawa do dodatku za wysługę lat, nagrody jubileuszowej, uprawnień emerytalno–rentowych, dodatkowego wynagrodzenia rocznego i innych wynikających z przepisów prawnych w celu zapewnienia realizacji tych uprawnień,
• sporządzanie sprawozdań statystycznych do GUS i Departamentu Służby Cywilnej oraz sprawozdań wewnętrznych,
• zakładanie i prowadzenie teczek akt osobowych pracowników,
• przekazywanie danych pracowników za pośrednictwem systemu PŁATNIK do ZUS oraz dokonywanie aktualizacji w celu prawidłowego naliczania przez ZUS wysokości świadczeń dla pracowników Urzędu,
• załatwianie formalności związanych z zawieraniem umów zleceń i o dzieło z tytułu realizowanych szkoleń w Urzędzie i przeprowadzanych egzaminów aplikanckich,
• organizowanie szkoleń dla aplikantów eksperckich i pozostałych pracowników Urzędu, organizowanie praktyk i staży zawodowych.

Warunki pracy
Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
Praca administracyjno-biurowa
- obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie,
- rozmowy telefoniczne w związku z wykonywanymi zadaniami,
- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
Pomieszczenie pracy mieści się na drugim piętrze budynku biurowego.
Pomieszczenia zakładu pracy uwzględniają potrzeby osób niepełnosprawnych w zakresie przystosowania pomieszczeń higieniczno-sanitarnych i ciągów komunikacyjnych oraz spełniają wymagania dostępności do nich.
Brak dostępu do części pomieszczeń dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Wymagania

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy: n i e z b ę d n e
wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: ponad 2 lata doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku

pozostałe wymagania niezbędne
• znajomość prawa pracy, ustawy o służbie cywilnej, prawa własności przemysłowej w zakresie zadań i organizacji Urzędu Patentowego RP,
• komunikatywność,
• biegła znajomość pakietu MS Office,
• zdolności organizacyjne,
• umiejętność pracy w zespole,
• umiejętność negocjacji,
• asertywność.

Wymagania dodatkowe
• 4 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej,
• podyplomowe studia z zarządzania zasobami ludzkimi,
• znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym.

Prezentacja firmy

Urząd Patentowy RP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
22/05/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca HR / Kadry / Rekrutacja