Starszy Specjalista ds. Księgowości

HRK S.A.

Warszawa, mazowieckie

HRK S.A.
- Rekrutacja prowadzona online -

Dla naszego Klienta, międzynarodowej instytucji finansowej charakteryzującej się dynamicznym tempem rozwoju, poszukujemy Kandydata/Kandydatki na stanowisko:

Starszy Specjalista ds. KsięgowościMiejsce pracy: Warszawa

Zadania:

  • Księgowanie faktur kosztowych, sprzedażowych, dokumentów księgowych;
  • Rozliczanie delegacji pracowniczych;
  • Administracja środków trwałych;
  • Sporządzanie rejestrów VAT oraz deklaracji VAT7, VAT-UE;
  • Uzgadnianie poprawności sald syntetycznych i analitycznych w księgach rachunkowych;
  • Czynny udział w zamknięciach okresowych oraz w przygotowywaniu sprawozdania finansowego;
  • Kontakty z audytorami, przygotowywanie raportów;
  • Udział w projektach księgowych, współpraca z IT;
  • Analiza zapisów księgowych systemu leasingowego i dokonywanie korekt.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe – preferowane kierunki: rachunkowość, finanse przedsiębiorstw lub kierunki pokrewne;
  • Min. 3-letnie udokumentowane doświadczenie w pracy w Dziale Księgowości, w międzynarodowej instytucji finansowej, najlepiej leasingowej;
  • Wiedza z zakresu VAT, CIT, rozliczeń delegacji, ustawy o rachunkowości;
  • Znajomość tematyki  ujęcia księgowego i podatkowego przez Leasingodawcę umów leasingu i udzielanych pożyczek/kredytów;
  • Dobra znajomość języka angielskiego;
  • Znajomość SAP i biegła znajomość Excela.

Oferujemy:

  • Umowę o pracę;
  • Benefity pozapłacowe;
  • Szkolenia zawodowe;
  • Pracę w młodym zespole, w dobrej atmosferze.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.