Starszy specjalista ds. kadrowo-płacowych / Koordynator Zespołu Kadrowo-Płacowego

Narodowe Centrum Nauki

30-081 Kraków, małopolskie

Od: Narodowe Centrum Nauki
Miejsce pracy: 30-081 Kraków

Rodzaj pracy: Pełny etat

Rodzaj umowy: Umowa na zastępstwo

Ilość wakatów: 1

Minimalne doświadczenie: 2 lata

Wykształcenie: Wyższe magisterskie

Branża: Praca HR / Kadry / Rekrutacja, Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Administracja biurowa, Praca Kadra zarządzająca

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
Obsługa kadrowo-płacowa w Centrum, w tym m.in.:
• sporządzanie oraz weryfikacja pod względem poprawności naliczania zgodnie z obowiązującymi przepisami list płac pracowników, osób zatrudnionych na podstawie umów cywilno-prawnych oraz powołania;
• wprowadzanie do systemu finansowo-księgowego oraz prowadzenie ewidencji nieobecności pracowników (urlopów, zwolnień lekarskich) na kartach pracy i kartach zasiłkowych;
• sporządzanie deklaracji dla pracowników, osób zatrudnionych na podstawie umów cywilno-prawnych oraz powołania,
• sporządzanie dokumentów niezbędnych do nawiązania i rozwiązanie stosunku pracy;
• sporządzanie aneksów do umów, świadectw pracy, informacji dotyczących warunków zatrudnienia;
• systematyczne wprowadzanie danych personalnych pracowników, osób zatrudnionych na podstawie umów cywilno-prawnych oraz powołania do systemu finansowo-księgowego i bieżące uaktualnianie wszelkich zmian dotyczących stosunku pracy;
• prowadzenie ewidencji i rozliczania czasu pracy pracowników Centrum;
• prowadzenie ewidencji obowiązkowych badań lekarskich pracowników i szkoleń z zakresu BHP oraz kontrola ich aktualności;
• prowadzenie spraw związanych z wypłatami świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz kontrola dotycząca zasadności przyznawanych świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych;
• prowadzenie dokumentacji i sporządzanie raportów płacowych;
• obsługa zewnętrznych podmiotów takich jak: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy, PFRON, Państwowa Inspekcja Pracy i Główny Urząd Statystyczny.

W przypadku stanowiska Koordynator Zespołu Kadrowo-Płacowego koordynowanie prac wykonywanych przez Zespół Kadrowo-Płacowy w celu zapewnienia prawidłowej i terminowej realizacji zadań;

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy:
• wykształcenie wyższe - preferowane ekonomiczne, prawo pracy;
• 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku;
• bardzo dobra znajomość przepisów prawa pracy oraz ubezpieczeń społecznych;
• bardzo dobra znajomość programów kadrowo-płacowych (mile widziana znajomość Comarch ERP Optima) oraz Płatnika;
• znajomość przepisów regulujących działalność Narodowego Centrum Nauki;
• dobra znajomość języka angielskiego;
• bardzo dobra znajomość obsługi komputera (pakiet MS Office, w szczególności MS Word, MS Excel, MS Power Point);
• umiejętność podejmowania decyzji i delegowania zadań;
• umiejętność stosowania i interpretacji aktów normatywnych oraz obowiązujących przepisów prawa;
• obowiązkowość, terminowość i dyspozycyjność;
• umiejętność planowania i organizacji pracy własnej.

Wymagane dokumenty:
CV i list motywacyjny

Do przesłanego CV prosimy dołączyć niniejszą klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych - tekst jednolity: Dz. U. z 2014, poz. 1182).”

Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami oraz prawo do powiadomienia o podjętej decyzji w sprawie obsadzenia stanowiska jedynie wybranego kandydata.

Zastrzegamy sobie możliwość wydłużenia terminu składania dokumentów. Informacja o ewentualnym przedłużeniu czasu trwania konkursu zostanie opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej Narodowego Centrum Nauki.
Osoby zakwalifikowanie do rozmów rekrutacyjnych zostaną powiadomione telefonicznie o ich terminie. Informacja o wyniku naboru na powyższe stanowisko zostanie opublikowana na stronach internetowych NCN.