Starszy specjalista ds. BHP

Miejsce pracy: Mszczonów (k. Warszawa/Żyrardów/ Grodzisk Maz./ Radziejowice)

Zakres obowiązków:

  • Realizacja zadań służby bhp określonych w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy, w tym:
  1. Tworzenie regulaminów, procedur, instrukcji ogólnych, opiniowanie instrukcji stanowiskowych
  2. Prowadzenie działalności kontrolnej, w tym ustalanie tematyki kontroli oraz form i sposobów jej dokumentowania
  3. Doradzanie pracodawcy w kwestiach związanych z BHP
  4. Opracowywanie propozycji zmian organizacyjnych, celem poprawy warunków pracy oraz bezpieczeństwa
  5. Dokonywanie analizy stanu bezpieczeństwa w zakładzie pracy
  6. Kontrolowanie przestrzegania przepisów i zasad BHP przez pracowników oraz firmy zewnętrzne wykonujące prace na terenie zakładu
  7. Udział w dokonywaniu oceny ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy
  8. Udział w ustalaniu okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy oraz chorób zawodowych
  9. Udział w pracach Komisji BHP oraz uczestniczenie w konsultacjach w zakresie BHP
  • Sporządzanie zestawień / wskaźników KPI opisujących stan BHP w organizacji
  • Prowadzenie szkoleń wewnętrznych z zakresu BHP
  • Udział w audytach oraz kontrolach zewnętrznych przeprowadzanych przez jednostki terenowe PIP, Sanepid, inne
  • Inicjowanie i rozwijanie różnych form popularyzacji problematyki BHP
  • Przedstawienie propozycji zapobiegania zagrożeniom

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe z zakresu BHP
  • Minimum trzyletnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku
  • Praktyczna znajomość przepisów BHP i umiejętności w zakresie wdrażania ich w organizacji
  • Dobra znajomość pakietu MS Office ( Word, Excel, PowerPoint)
  • Prawo jazdy kat. B
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego (min. poziom B2 )
  • Wysokie zdolności interpersonalne
  • Samodzielność
  • Mobilność
  • Umiejętność pracy w dynamicznie zmieniającym się środowisku pracy

Wybranej osobie zaproponujemy:

  • Umowę o pracę
  • Ciekawą pracę w międzynarodowym otoczeniu
  • Atrakcyjny system wynagradzania
  • Niezbędne narzędzia pracy (laptop, telefon komórkowy)
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.