Starszy prawnik / Associate – Praktyka energetyki

ECHW Kancelaria Prawna

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

Osoba zatrudniona na stanowisku Starszego prawnika będzie odpowiedzialna za wsparcie zespołu Praktyki energetyki.

Do zadań osoby na tym stanowisku będzie należało w szczególności:

• bieżąca obsługa prawna przedsiębiorstw energetycznych i przemysłowych odbiorców energii elektrycznej w zakresie zagadnień regulacyjnych rynku energii elektrycznej, gazu i ciepła

• przygotowywanie opinii prawnych z zakresu szeroko pojętego prawa energetycznego (prawo energetyczne, odnawialne źródła energii, kogeneracja, efektywność energetyce zna, rynek mocy, system handlu uprawnieniami do emisji), w szczególności w zakresie zagadnień regulacyjnych

• przygotowywanie i opiniowanie umów związanych z działalnością przedsiębiorców na rynku energii

• analiza projektów legislacyjnych

• bieżący kontakt z Klientem kancelarii

• udział w procesach due diligence w zakresie analizy zagadnień regulacyjnych oraz kontraktowych

• udział w negocjacjach umów

• reprezentowanie Klienta w postępowaniach przed Prezesem URE i SO SOKiK

• udział w działaniach wspierających rozwój Praktyki energetyki (konferencje, prezentacje, publikacje)

Wymagania

• ukończone studia wyższe, tytuł magistra prawa

• tytuł radcy prawnego lub adwokata

• co najmniej 3-4 lata doświadczenia zawodowego w obszarze związanym z prawem energetycznym

• bardzo dobra znajomość prawa cywilnego, administracyjnego i gospodarczego

• doświadczenie w samodzielnym sporządzaniu projektów opinii prawnych i analiz

• duża samodzielność i zaangażowanie przy wykonywaniu powierzonych zadań

• dobra organizacja pracy

• dokładność i dbałość o jakość

• wysoka kultura osobista

• komunikatywność

• dobra znajomość języka angielskiego

Prezentacja firmy

ECh&W jest niezależną polską kancelarią prawną. Od kilkunastu lat system... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
19/03/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Własna działalność
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Prawo / Prokuratura