STANOWISKO URZĘDNICZE W ODDZIALE SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO

Urząd Miasta Krakowa

Kraków, małopolskie

Miejsce pracy: Kraków

STANOWISKA URZĘDNICZE W ODDZIALE SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO - SEKCJA PORTALI W WYDZIALE ORGANIZACJI I NADZORU - 1 ETAT

UMK - Wydział Organizacji I Nadzoru

Opis stanowiska pracy

Zadania:

  • Tworzenie i aktualizowanie stron podstawowych i menu: w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Krakowa, w Serwisach Systemu Elektronicznych Usług Publicznych Gminy Miejskiej Kraków oraz w Serwisie Informacyjnym Urzędu Miasta Krakowa.
  • Budowanie struktury modułów oraz koordynowanie i monitorowanie publikowania informacji publicznych w poszczególnych działach modułów przez komórki organizacyjne UMK.
  • Współpraca z Koordynatorami i Operatorami BIP MK komórek organizacyjnych UMK, prowadzenie konsultacji merytorycznych w zakresie publikowania, nadzór nad właściwym wprowadzeniem danych.
  • Standaryzacja udostępniania informacji publicznych w BIP MK,
  • Współpraca przy realizacji zadań związanych z wdrażaniem świadczenia usług publicznych drogą elektroniczną oraz realizacji zadań wynikających z udostępniania informacji publicznych
  • Koordynowanie realizacji umów dotyczących wdrażania aplikacji informatycznych (budowa i modernizacja rozwiązań informatycznych społeczeństwa informacyjnego).
  • Pełnienie funkcji Gospodarza i Administratora Technicznego aplikacji będących w kompetencjach Oddziału.

Wymagania

Wymagania niezbędne (formalne):

  • Spełnianie wymagań określonych w art. 6 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych określonych dla stanowisk urzędniczych,
  • Wykształcenie wyższe – inżynier, magister, magister inżynier

Wymagania dodatkowe (będące przedmiotem oceny podczas testów i rozmowy kwalifikacyjnej):

I. Wymagania w zakresie organizacji pracy

  • Łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych, kreatywność, samodzielność, komunikatywność, skuteczność w realizacji celów,
  • Umiejętność zarządzania czasem, priorytetyzacji oraz pracy pod presją czasu
  • Umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania syntetycznych wniosków.
  • Umiejętności planowania, organizacyjne

II. Wymagania w zakresie wiedzy technicznej

  • Ogólna wiedza w zakresie przetwarzania, przesyłania i udostępniania informacji, w tym szczególnie za pośrednictwem technologii internetowych.
  • Znajomość przeglądarek internetowych i umiejętność formułowania składni zapytań dla wyszukiwarek internetowych
  • Znajomość HTML, XHTML, XML, oraz prowadzenia serwisów WWW – webmastering.
  • Obsługa oprogramowania pakietu biurowego na poziomie zaawansowanym (MS Office Professional) oraz znajomość programów do tworzenia grafiki rastrowej
  • Znajomość protokołów komunikacyjnych i szyfrujących umożliwiających wymianę danych z innymi systemami teleinformatycznymi oraz formatów danych zapewniających dostęp do zasobów informacji udostępnianych, za pomocą systemów teleinformatycznych używanych do realizacji zadań publicznych

III. Wymagania w zakresie znajomości przepisów prawa

  • Znajomość zagadnień związanych z zakresem działania Oddziału Społeczeństwa Informacyjnego w Wydziale Organizacji i Nadzoru oraz struktury organizacyjnej Gminy Miejskiej Kraków
  • Znajomość przepisów związanych z dostępem do informacji publicznej i świadczeniu usług drogą elektroniczną
  • Znajomość Statutu Miasta Krakowa
  • Znajomość przepisów regulujących publikację w BIP w Gminie Miejskiej Kraków.
  • Znajomość ustaw, o samorządzie gminnym, o samorządzie powiatowym, o pracownikach samorządowych.

Posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności lub decyzja o przyznaniu renty (niewykluczające wykonywania obowiązków na stanowisku).

Oferty składa się poprzez wypełnienie i przesłanie przez przycisk "Aplikuj" w terminie do dnia 12 lutego 2017 roku. Decyduje data wysłania formularza. Oferty złożone po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane. Testy kwalifikacyjne dla osób, które spełnią wymogi formalne odbędą się w dniu 16 lutego 2017 roku o godzinie 9.00 w Sali Konferencyjnej UMK przy ul. Wielopole 17 a w Krakowie.

O terminie przeprowadzenia testów i rozmów kwalifikacyjnych kandydaci będą informowani drogą elektroniczną na wskazany adres e-mailowy. Wymagane dokumenty należy przedstawić w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Informacja o wynikach naboru będzie zamieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej oraz na tablicy informacyjnej UMK przy pl. Wszystkich Świętych ¾ w Krakowie.