Opis stanowiska pracy

• Organizacja i nadzór prac redakcyjnych nad wydawanymi książkami oraz czasopismami naukowymi („Postępy Psychiatrii i Neurologii”, „Farmakoterapia w Psychiatrii i Neurologii”) – od momentu przekazania manuskryptu przez autora do ukazania się publikacji drukiem.

• Kontakt z autorami, recenzentami, tłumaczami, grafikami, drukarniami, redaktorem naczelnym i radą naukową w zakresie przygotowywania publikacji książkowych oraz numerów czasopism, w tym ustalenie zawartości kolejnych numerów, monitorowanie wyznaczonych terminów dostarczania artykułów i nadzór nad ich kompletnością.

• Redakcja i korekta językowa wydawanych książek i czasopism.

• Sporządzanie umów autorskich i wydawniczych, przygotowywanie kosztorysów wydawanych pozycji.

• Prowadzenie i aktualizacja stron internetowych poświęconych książkom i czasopismom.

• Promocja wydawnictw: udostępnianie zawartości czasopism stosownie do potrzeb promocyjnych, kontakty z instytucjami rejestrującymi abstrakty publikowanych artykułów.

• Działania na rzecz zapewnienia wysokiej punktacji na listach czasopism naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, współpraca z MNiSW w tym zakresie.

• Współpraca przy pozyskiwaniu grantów na działalność wydawniczą.

• Wykonywanie innych czynności związanych z realizacją zadań statutowych Instytutu.

Wymagania

Wymagania:
* udokumentowane doświadczenie w zakresie redakcji językowej i korekty tekstów:
biegła znajomość norm korekty językowej i technicznej,
umiejętność posługiwania się znakami korektorskimi,
umiejętność sporządzania przypisów, not biograficznych, bibliografii, spisów
treści, indeksów;
* bardzo dobra znajomość języka angielskiego
* znajomość procesu wydawniczego
* znajomość programów MS Office: Word, Excel, PowerPoint
* dobra organizacja pracy
* umiejętność pracy w zespole,
* komunikatywność, odpowiedzialność, zaangażowanie
* sumienne i rzetelne wykonywanie obowiązków zawodowych,
* wysoka kultura osobista
* wykształcenie wyższe.
Osoby zainteresowane podjęciem pracy na tym stanowisku prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego, do 18 sierpnia 2016 (wraz z klauzulą wyrażającą zgodę na przetwarzanie danych osobowych). Skontaktujemy się jedynie z wybranymi kandydatami.

Prezentacja firmy

Instytut Psychiatrii i Neurologii jest ośrodkiem naukowym specjal... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
27/09/2016
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Administracja biurowa