Specjalista w Laboratorium Materiałów Wyjściowych i Opakowaniowych

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

Warszawa, mazowieckie

GŁÓWNE OBOWIĄZKI:

  • Wykonywanie analiz fizyko-chemicznych materiałów wyjściowych i opakowaniowych, mediów czystych oraz branie udział w prowadzeniu kwalifikacji metod analitycznych i w procesie kwalifikacji nowych dostawców
  • Prowadzenie i dokumentowanie analiz fizykochemicznych wszystkimi stosowanymi w laboratorium metodami (spektrofotometria IR, UV/VIS, ASA, potencjometria itp.) w oparciu o specyfikacje, wymagania cGMP oraz farmakopee
  • Prowadzenie dokumentacji analitycznej oraz jej archiwizacja, zgodnie z zasadami zawartymi w procedurach i instrukcjach
  • Prowadzenie działań wyjaśniających w przypadku uzyskania wyniku nietypowego/niezgodnego ze specyfikacją
  • Opiniowanie dokumentów normatywnych oraz procedur i instrukcji

OCZEKIWANIA:

  • Wykształcenie wyższe chemiczne, farmaceutyczne lub pokrewne
  • Min. 3 letnie doświadczenie w pracy w laboratorium chemicznym lub analitycznym w przemyśle farmaceutycznym
  • Bardzo dobra znajomość technik instrumentalnych (spektrofotometria IR, UV/VIS, ASA, potencjometria itp.)
  • Bardzo bobra znajomość technik klasycznych
  • Znajomość oprogramowania do obsługi aparatury analitycznej
  • Znajomość zasad pracy zgodnych z systemem GMP/GLP
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Dobra organizacja pracy własnej i umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność analitycznego myślenia i nastawienie na realizację celów

OFERUJEMY:

  • Pracę z wysokiej klasy sprzętem laboratoryjnym
  • Ciekawe wyzwania zawodowe
  • Szeroki pakiet szkoleń z zakresu technik analitycznych