Specjalista ds. Zarządzania Ryzykiem

Asseco Poland S.A.

Warszawa, mazowieckie

Asseco Poland jest największą polską firmą informatyczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od ponad 20 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm i instytucji z kluczowych sektorów gospodarki. To obecnie największa spółka informatyczna w Europie Środkowej oraz szósty producent oprogramowania w Europie. Przez dziennik "Parkiet" uznana za najlepszą spółkę roku 2014 z indeksu WIG20.

Grupa Asseco działa w 54 krajach. Zatrudnia ponad 20 000 osób. Tworzy techonologie, które wspierają funkcjonowanie, a także rozwój ponad 100 000 firm i organizacji. Działając na międzynarodowych rynkach, Asseco zbiera wszechstronne doświadczenia, które tworzą know-how wszystkich firm z Grupy. Synergia tych kompetencji stanowi wartość dodaną dla klientów firmy, którzy otrzymują produkty najwyższej jakości.

Miejsce pracy: Warszawa

Główne zadania:

  • Określanie ram dla skutecznej oceny ryzyka w Spółce (jego identyfikacja, analiza i ewaluacja), a następnie jego monitorowania i przeglądów
  • Przygotowywanie/aktualizacje regulacji dotyczących zarządzania ryzykiem w celu ich wdrożenia
  • Rozwój aplikacji do zarządzania ryzykiem, w tym rozwój modeli do szacowania/pomiaru ryzyka
  • Przygotowanie bieżących i okresowych raportów dotyczących zarządzania ryzykiem
  • Promowanie świadomości i wiedzy na temat zarządzania ryzykiem oraz wprowadzania najlepszych praktyk w tym zakresie w Spółce

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: ekonomia, informatyka lub matematyka)
  • 2 lata doświadczenia w zakresie zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie, zarządzania procesowego (ewentualnie audytu wewnętrznego)
  • Znajomość technik i metod zarządzania ryzykiem
  • Umiejętność wdrażania procesów zarządzania ryzykiem, w tym identyfikacji, pomiarów oraz oceny ryzyka
  • Znajomość pakietu MS Office
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym
  • Komunikatywność oraz umiejętność współpracy w zespole
  • Wysokie zdolności analitycznego myślenia i wyciągania wniosków
  • Zdolność rozwiązywania problemów i przedstawianie efektywnych rozwiązań pod presją czasu
  • Samodzielność i inicjatywa przy podejmowaniu działań
  • Terminowość, rzetelność, obiektywizm

Mile widziane:

  • Praktyczna znajomość: normy ISO/IEC 31000, ERM wg COSO, zarządzanie ryzykiem wg FERMA
  • Wiedza o procesach biznesowych firm sektora IT oraz o procesach dużych spółek giełdowych
  • Certyfikaty ERM, BCM

 Oferujemy:

  • Pracę w jednej z czołowych firm branży IT w Europie
  • Otwartość na dzielenie się wiedzą
  • Komfortowe warunki i przyjazną atmosferę  pracy
  • Pakiet dodatkowych benefitów (prywatna opieka medyczna, karta wstępu na obiekty sportowe, program ubezpieczeń grupowych, szkolenia merytoryczne i językowe)
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i podejmowania ciekawych wyzwań zawodowych
  • Realną ścieżkę rozwoju w kierunku Starszego Specjalisty i Eksperta ds. Zarządzania Ryzykiem
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.