Specjalista ds. Współpracy Międzynarodowej

Narodowe Centrum Nauki

30-081 Kraków, małopolskie

Od: Narodowe Centrum Nauki
Miejsce pracy: 30-081 Kraków

Rodzaj pracy: Pełny etat

Rodzaj umowy: Na czas określony

Ilość wakatów: 1

Minimalne doświadczenie: mniej niż 1 rok

Wykształcenie: Wyższe licencjackie

Branża: Praca Administracja Publiczna, Praca Administracja biurowa, Praca Prawo / Prokuratura, Praca Praca dla studenta

Narodowe Centrum Nauki (NCN) jest agencją wykonawczą powołaną do wspierania działalności naukowej w zakresie badań podstawowych. Naszą siłą jest zgrany zespół z misją „Gramy dla polskiej nauki”. Koncentrujemy się na budowaniu przyjaznego środowiska pracy, mówimy sobie na „ty”, stawiamy na jasne warunki współpracy, jesteśmy instytucją przyjazną kobietom.

Jeśli chcesz stać się członkiem naszego zespołu mającego wpływ na rozwój polskiej nauki, zapraszamy do wzięcia udziału w procesie rekrutacji na stanowisko:

Nr ref. (ZWM/13/2015)

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

• inspirowanie i realizacja działalności międzynarodowej NCN;
• realizacja programów i konkursów międzynarodowych;

Zadania szczegółowe:
• realizacja oraz nadzór nad programami i konkursami międzynarodowymi NCN, w tym obsługa administracyjna konkursów JPI HDHL, JPI-EC-AMR, JPI Urban Europe, HERA, Beethoven,
• przygotowanie sprawozdań i prezentacji dotyczących działalności międzynarodowej NCN,
• kontakty z instytucjami finansującymi badania podstawowe zagranicą,
• prezentowanie działalności NCN na międzynarodowych spotkaniach informacyjnych i konferencjach, wygłaszanie prezentacji w językach obcych prowadzenie korespondencji w języku polskim i angielskim oraz odpowiadanie na pytania wnioskodawców zainteresowanych programami międzynarodowymi organizowanymi przez NCN,
• obsługa merytoryczna wizyt zagranicznych delegacji w NCN oraz wyjazdów przedstawicieli NCN zagranicę,
• obsługa administracyjno-organizacyjna spotkań i konferencji w zakresie działalności międzynarodowej we współpracy z Działem Spraw Organizacyjnych NCN,
• współpraca z Zespołem Analiz i Ewaluacji w zakresie opracowywania analiz i raportów dotyczących ogłaszanych przez NCN konkursów międzynarodowych,
• opracowywanie we współpracy z Działem Finansowo - Księgowym analiz dotyczących aktualnych i przyszłych kosztów międzynarodowych programów obsługiwanych przez NCN,
• informowanie innych komórek NCN o obszarze współpracy międzynarodowej.

Oczekiwania wobec osób współpracujących:

• wykształcenie wyższe lub w trakcie studiów niestacjonarnych,
• ogólna znajomość przepisów regulujących działalność Narodowego Centrum Nauki,
• bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, znajomość innego języka obcego będzie dodatkowym atutem,
• samodzielność oraz odpowiedzialność w wykonywaniu powierzonych zadań,
• dokładność i rzetelność,
• umiejętność planowania i organizacji pracy własnej,
• umiejętność analitycznego myślenia,
• inicjatywa i zaangażowanie,
• wysoka kultura osobista.

Doświadczenie w pracy ze środowiskiem naukowym lub w administracji publicznej będą dodatkowym atutem.

Wymagane dokumenty i oświadczenia: CV i list motywacyjny przyjmujemy do dnia 20 maja 2015 r.
W tytule wiadomości prosimy podać numer referencyjny ogłoszenia.