Specjalista ds. Testów Wydajnościowych

COIG S.A.

Katowice, 40-065, śląskie

COIG S.A.
COIG S.A. COIG S.A. COIG S.A. COIG S.A. COIG S.A. COIG S.A. COIG S.A. COIG S.A.
COIG S.A.
COIG S.A., to firma specjalizująca się w dostarczaniu kompleksowych, dedykowanych rozwiązań informatycznych, wspomagających procesy zarządzania. Umiejętnie wykorzystuje swe kilkudziesięcioletnie doświadczenie i najnowsze osiągnięcia informatyki dla zapewnienia swoim klientom realnego wsparcia w obszarach zastosowań IT.
Aktualnie poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Miejsce pracy: Katowice, 40-065

Zadaniem osoby zatrudnionej na stanowisku Specjalista ds. Testów Wydajnościowych będzie projektowanie, tworzenie oraz utrzymanie testów wydajnościowych dla aplikacji internetowych oraz desktopowych.

Poszukujemy osób z doświadczeniem, jak również jesteśmy otwarci na osoby, które stawiają dopiero pierwsze kroki w przeprowadzaniu testów wydajnościowych.

Głóne zadania na oferowanym stanowisku:

  • Projektowanie, tworzenie, utrzymanie skryptów testowych,
  • Wykonywanie testów wydajnościowych na różnych poziomach, celem weryfikacji poprawności działania testowanych aplikacji,
  • Raportowanie wyników testów,
  • Opracowywanie założeń pod testy wydajnościowe,
  • Monitorowanie oraz optymalizację procesu tworzenia testów,
  • Przygotowywanie środowisk przeznaczonych pod testy wydajnościowe.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunkowe (inżynieria oprogramowania) lub pokrewne
  • Znajomość narzędzia JMETER lub pokrewnych
  • Umiejętność programowania w języku JAVA
  • Praktyka w używaniu systemów wersjonowania kodu (np. Subversion)
  • Znajomość zagadnień dotyczących przeprowadzania testów wydajnościowych

Mile widziane:

  • Certyfikat w zakresie testów oprogramowania (ISEB lub ISTQB),
  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunkowe (inżynieria oprogramowania) lub pokrewne,
  • Doświadczenie przy przeprowadzaniu testów wydajnościowych,
  • Umiejętność pracy w zespole działającym w metodyce Agile,
  • Znajomość procesu ciągłej integracji oraz narzędzi wspierającej ten proces (Jenkins, Hudson),
  • Znajomość narzędzi wspomagających proces testowania (Mantis, TestLink, Jira)
  • Znajomość języka SQL.

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.