Specjalista ds. Środków Trwałych - Samodzielna Księgowa (k/m)

HRK S.A.

Gdynia, pomorskie

HRK S.A.
- Rekrutacja prowadzona online -

Naszym klientem jest firma z obszaru inżynieryjno - produkcyjnego. Rozwijając swój zespół finansowo księgowy poszukuje osoby na stanowisko Samodzielnego Księgowego.

Specjalista ds. Środków Trwałych - Samodzielna Księgowa (k/m)Miejsce pracy: Gdynia

Zadania:

  • Zarządzanie obszarem Środków Trwałych oraz Środków Trwałych w budowie w aspekcie bilansowym i podatkowym w tym m.in.:
  • Prowadzenie bieżącej ewidencji bilansowej i podatkowej w zakresie aktywów trwałych oraz inwestycji
  • Uzgadnianie kont
  • Raportowanie dotyczące ŚT oraz wartości niematerialnych
  • Ścisła współpraca z działami technicznymi w zakresie rozliczeń inwestycyjnych
  • Opracowywanie nowych rozwiązań w obszarze środków trwałych, prace optymalizacyjne rozliczenia i zarządzanie tym obszarem
  • Raportowanie i sprawozdawczość (dane do audytów, sprawozdania finansowego, cash flow, podatku odroczonego)
  • Rozliczanie dotacji i pożyczek związanych z ŚT
  • Sporządzanie podatku od nieruchomości oraz rolnego
  • Weryfikacja i ustalanie opłat za wieczyste użytkowanie
  • Księgowanie faktur kosztowych
  • Dodatkowo mile widziane doświadczenie w:
  • Weryfikacja transakcji związanych z eksportem i WDT
  • Rozliczanie projektów badawczych i inwestycyjnych
  • Rozliczanie kontraktów długoterminowych

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne (rachunkowość, finanse, ekonomia)
  • Ok. 2-3 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku, z podobnym zakresem obowiązków
  • Znajomość przepisów podatkowych oraz ustawy o rachunkowości w zakresie związanym z gospodarowaniem składnikami majątkowymi
  • Doświadczenie w przygotowywaniu danych do sprawozdań finansowych
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel (funkcje logiczne, wyszukaj pionowo, tabele przestawne itp.)
  • Dokładność, skrupulatność, nastawienie na wysoką jakość i efektywność pracy

Oferta:

  • umowa o pracę
  • opieka medyczna dla pracownika i rodziny finansowana przez pracodawcę
  • dużą szansa na rozwój i wymianę kompetencji w zespole
  • nowoczesna przestrzeń biurowa
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.