Specjalista ds. sprawozdawczości Katowice

Work-Point

Katowice, śląskie

Opis stanowiska pracy

Dla naszego Klienta z branży energetycznej poszukujemy pracowników na stanowisko:

rodzaj pracy: praca tymczasowa od zaraz do końca roku
praca w pełnym wymiarze czasu pracy
umowa o pracę tymczasową

miejsce pracy: Katowice

liczba etatów: 1
z możliwością przejęcia przez Pracodawcę.

Zakres obowiązków:

- administracja systemem SAP R/3 i IFS w zakresie procesów finansowo-księgowych,
- udział w projekcie wdrażania systemu SAP obsługiwanych spółek
- udział w projekcie migracji danych do systemu SAP
- Nadzór nad wdrożeniem i realizacją przyjętych w Polityce Rachunkowości zasad ewidencji zdarzeń gospodarczych, a przede wszystkim
Nadzór nad ujednolicaniem zasad księgowania zdarzeń gospodarczych pod względem bilansowym
Analiza zdarzeń gospodarczych pod względem bilansowym
Automatyzacja sprawozdań finansowych w systemach finansowo-księgowych
Tworzenie i nadzór nad Zakładowym Planem Kont (ZPK) oraz koordynacja opracowywania komentarzy do ZPK
- Sporządzanie harmonogramów zamknięcia miesiąca oraz koordynacja procesów zamknięcia ksiąg,

Oferujemy:
- pracę w międzynarodowej firmie,
- szkolenie przygotowujące do obowiązków,
- ciekawą, pełną nowych wyzwań pracę,
- pewne wynagrodzenie.

Zapewniamy wszystkim kandydatom pełną dyskrecję. Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi osobami. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie aplikacji (CV oraz listu motywacyjnego) z zaznaczeniem numeru referencyjnego AU/50-0413. Prosimy umieścić zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Work-Point Agencja Zatrudnienia nr 5365

Wymagania

Wymagania:

- wykształcenie wyższe ekonomiczne, preferowane: ekonomiczne (rachunkowość)
- bardzo dobra znajomość systemu SAP moduł FI,SD, CO i WF
- doświadczenie w obszarze rachunkowości
- znajomość prawa bilansowego, ustawy o rachunkowości oraz międzynarodowych standardów rachunkowości i sprawozdawczości finansowej oraz ordynacji podatkowej
- wiedza z zakresu księgowości oraz wysokie zdolności analityczne,
- biegła znajomość MS Office,
- znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem,
- umiejętność samodzielnego planowania i organizowania pracy,
- umiejętność myślenia analitycznego i koncepcyjnego
- umiejętność pracy pod presją czasu,
- umiejętność pracy w zespole,
- zaangażowanie i wysoka motywacja do pracy,
- wysoka kultura osobista i komunikatywność,
- zorientowanie na klienta,

Prezentacja firmy

Naszą ofertę kierujemy do osób poszukujących pracy, doświadczenia zawodo... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
29/05/2014
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Czas trwania umowy
od zaraz do końca roku
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa