Specjalista ds. sieci komputerowych

COIG S.A.

Katowice, 40-065, śląskie

COIG S.A.
COIG S.A. COIG S.A. COIG S.A. COIG S.A. COIG S.A. COIG S.A. COIG S.A. COIG S.A.
COIG S.A.
COIG S.A., to firma specjalizująca się w dostarczaniu kompleksowych, dedykowanych rozwiązań informatycznych, wspomagających procesy zarządzania. Umiejętnie wykorzystuje swe kilkudziesięcioletnie doświadczenie i najnowsze osiągnięcia informatyki dla zapewnienia swoim klientom realnego wsparcia w obszarach zastosowań IT.
Aktualnie poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Miejsce pracy: Katowice, 40-065

Zakres zadań pracownika:

  • realizowanie procedur administracyjnych związanych z pracą w Zespole Utrzymania Ruchu,
  • prowadzenie dokumentacji,
  • monitorowanie zdarzeń w sieci,
  • rozwiązywanie problemów pojawiających się w trakcie eksploatacji systemów informatycznych,
  • wsparcie użytkownika końcowego,
  • podnoszenie i utrzymywanie na właściwym poziomie niezbędnych kwalifikacji.

Idealny Kandydat powinien mieć:

  • wykształcenie wyższe techniczne,
  • minimum trzyletnie doświadczenie w administracji urządzeniami sieciowymi - warunek konieczny,
  • praktyczna znajomość zagadnień związanych z bezpieczeństwem systemów operacyjnych i sieci teleinformatycznych,
  • praktyczna umiejętność konfiguracji urządzeń sieciowych Cisco, Juniper, Fortigate, Palo Alto i innych
  • znajomość/umiejętność obsługi routerów, przełączników, firewalli, loadbalancerów, systemów IDS/IPS,
  • znajomość rozwiązań do analizy logów, systemów antyDDoS,
  • znajomość protokołów sieci LAN, WLAN
  • znajomość protokołów routingu z naciskiem na BGP,
  • znajomość protokołów IPSec, SSL i zagadnień VPN,
  • znajomość zagadnień QoS,
  • znajomość zagadnień monitoringu infrastruktury sieciowej,
  • znajomość obsługi LIR portalu RIPE NCC,
  • znajomość technologii i okablowania Ethernet (UTP i Fiber Optic) oraz zasad tworzenia połączeń w szafach krosowniczych,
  • umiejętność dokumentowania swojej pracy.

Wymagane, dodatkowe umiejętności/predyspozycje:

  • komunikatywność, rzetelność, operatywność, aktywność, odpowiedzialność, kreatywność,
  • dobra organizacja czasu pracy,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • dbałość o rozwój własny i poszerzanie wiedzy,
  • prawo jazdy kategorii B.

W zamian oferujemy:

  • pracę w organizacji realizującej projekty informatyczne dla wielu branż (przemysłowa, medyczna, administracja publiczna),
  • dajemy możliwość pracy przy dużych projektach i profesjonalnych systemach informatycznych,
  • będziemy wspierać o Twój rozwój zawodowy poprzez pakiet szkoleniach oraz współpracę z naszymi Ekspertami,
  • zadbamy o Twoje zdrowie poprzez dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej (Medicover) oraz karnetów sportowych (OK System).
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.