Specjalista ds. rynku energii elektrycznej i gazu

Control Process S.A.

Kraków, małopolskie

Opis stanowiska pracy

Zakres obowiązków:

  • Działania związane z rozbudową portfela energetycznego (identyfikowanie, organizowane, negocjowanie i zawieranie transakcji niestandardowych dla energii, gazu i produktów powiązanych)
  • Rozwijanie produktów energetycznych oraz współpraca z wybranymi partnerami
  • Budowanie relacji partnerskich i współpracy w obszarze usług zarządzania infrastrukturą energetyczną, ryzyka rynkowego i sprzedaży produktów
  • Prowadzenie i zarządzanie inicjatywami przyczyniającymi się do rozwoju portfela energetycznego
  • Opracowanie analiz zapotrzebowania na energię elektryczną w stosunku do planów/prognoz sprzedaży w perspektywie krótka – i długoterminowej
  • Przygotowanie oficjalnych dokumentów decyzyjnych i koordynowanie procesu wewnętrznej walidacji, wymaganych w przypadku wybranych transakcji
  • Monitorowanie i weryfikowanie godzinowych danych pomiarowych wchodzących w skład bilansu prognozowego zapotrzebowania na energię elektryczną
  • Bieżące monitorowanie zapotrzebowania na energię elektryczną na prognozowanym obszarze
  • Wykonywanie analiz cen energii na rynku bilansującym
  • Optymalizowanie kosztów zakupu energii elektrycznej od lokalnych wytwórców energii oraz bieżąca analiza cen energii i praw majątkowych uzyskanych w portfelu i na rynku
  • Szacowanie ilości niezbędnych do umorzenia świadectw pochodzenia i realizacja procesu umarzania
  • Przygotowanie i kierowanie projektami związanymi z realizacją wspólnych inwestycji z wybranymi partnerami biznesowymi
  • Ścisła współpraca z zespołem odpowiedzialnym za obrót energią elektryczną i gazem

Wymagane umiejętności:

  • Wykształcenie wyższe techniczne lub ekonomiczne
  • Minimum 3 – letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w sektorze energetycznym
  • Biegła znajomość pakietu MS Office
  • Znajomość sektora energetycznego w Polsce
  • Doświadczenie handlowe i kierownicze
  • Komunikatywne posługiwanie się z językiem angielskim
  • Znajomość zasad obrotu towarami na giełdach i platformach elektronicznych handlu energią i gazem
  • Zdolności negocjacyjne i umiejętności komunikacyjne
  • Wiedza w zakresie rynku energii elektrycznej i gazu oraz rynku certyfikatów
  • Otwartość na rozwój nowych projektów energetycznych, mile widziane wsparcie w zakresie zarządzania projektami
  • Prawo jazdy kat. B

Oferujemy:

  • Dużą swobodę w zakresie sposobu realizacji ustalonych celów
  • Stabilne i atrakcyjne warunki pracy
  • Niezbędne narzędzia do pracy
  • Wsparcie całego zespołu
  • Pracę w miłej i przyjaznej atmosferze
  • Umowę o pracę

Prezentacja firmy

Firma Control Process istnieje od 1991 roku. Od momentu założenia... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
01/06/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Średnie ogólnokształcące
Branża / kategoria:
Praca Sprzedaż - Account Management, Praca Sprzedaż / Handel / Praca w sklepie, Praca Sprzedaż - Przedstawiciele handlowi, Praca Energetyka, Praca Call Center / Telemarketing