Specjalista ds. rozwoju produktu – gry planszowe

Winning Moves

Gdańsk, pomorskie

Opis stanowiska pracy

Stanowisko: Specjalista ds. rozwoju produktu – gry planszowe

Department: Creative

Podlegający pod: Head of Creative – London

Miejsce pracy: Gdańsk

O Winning Moves

Winning Moves to firma specjalizująca się w grach planszowych. Tworzymy, sprzedajemy i przede wszystkim gramy w gry; w tym znane na całym świecie tytuły familijne takie jak: Top Trumps, Monopoly, Cluedo, Risk, Connect 4, Pass The Pigs i wiele innych - w oparciu o własne projekty i znane licencje.

Firma została założona w 1997 roku i jej główna siedziba znajduje się w Paddington, w Londynie. Ponadto posiadamy również biura we Francji, Niemczech, Polsce, Australii i USA, a produkowane przez nas gry sprzedawane są na całym świecie. Współpracujemy z powszechnie znanymi markami z branży gier, a do naszych strategicznych partnerów należą m.in.: Hasbro, Disney, Warner Brothers, Mattel, czy Nickelodeon.

Więcej informacji o naszych produktach: http://www.winningmoves.pl

Stanowisko:

Na stanowisko Product Developer poszukujemy osoby, której głównym zadaniem będzie tworzenie kreatywnych treści dla nowych produktów w ramach istniejącego portfolio gier (np. stworzenie nowej wersji gry Monopoly).

Jako Product Developer będziesz ściśle współpracował z grafikami, a także licencjodawcami, partnerami i zewnętrznymi dostawcami, aby realizował projekty od momentu rozpoczęcia aż do finalnej produkcji.

Z naszego biura w Gdańsku, będziesz pracował nad produktami na rynki zagraniczne (np. niemiecki, hiszpański, włoski, rosyjski…).

Obowiązki:

  • Szczegółowe zapoznanie się z tematyką nowej gry poprzez zaangażowanie w spotkania z licencjodawcami lub partnerami
  • Dzielenie się kreatywnymi pomysłami, szukanie nietypowych rozwiązań
  • Dostosowanie scenariusza gry do nowego tematu (np. edycja miejska jak Monopoly Rzym, czy Monopoly Poznań) lub licencji (np. Monopoly Dr House)
  • Współpraca z grafikami odnośnie opracowania części wizualnej produktu
  • Przekazywanie projektów graficznych licencjodawcom i partnerom
  • Uczestnictwo w regularnych spotkaniach online (z zespołami kreatywnymi i odpowiadającymi za zarządzanie projektami) z międzynarodowych biur Winning Moves

Kwalifikacje zawodowe:

  • Doskonale czujesz się pracując w zespole i nie masz trudności z przedstawianiem swoich pomysłów
  • Orientujesz się w produktach oraz nowych trendach (popularne licencje, seriale, filmy, wydarzenia sportowe…)
  • Interesujesz się grami i mediami (mile widziane dodatkowe zainteresowanie sportem) i chętnie dzielisz się kreatywnymi pomysłami z zakresu tych dziedzin
  • Zwracasz uwagę na szczegóły i potrafisz profesjonalnie przekazywać oraz odbierać krytykę
  • Chętnie proponujesz rozwiązania, jesteś samodzielny i lubisz pracę pełną wyzwań

Wymagane doświadczenie i umiejętności:

  • Mile widziane doświadczenie w branży kreatywnej, pracy z licencjami, związanej z tworzeniem produktów, tworzeniem treści, grafikę lub projektowaniem
  • Biegła znajomość języka angielskiego
  • Umiejętność szybkiego pozyskiwania informacji

Mile widziane:

Wiedza z zakresu przygotowywania materiałów do druku

Znajomość pakietu Adobe Creative Suite

Znajomość 3D CAD

Prezentacja firmy

Winning Moves to firma specjalizująca się w grach planszowych. T... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
20/03/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Grafika / Projektowanie, Praca Marketing / PR / Social Media, Praca Reklama / Komunikacja, Praca Inne