Specjalista ds. rozliczeń projektów

Politechnika Wrocławska

Wrocław, dolnośląskie

Opis stanowiska pracy

Dział Zarządzania Projektami Politechniki Wrocławskiej poszukuje kandydatów na stanowisko:

Nr ref.: SRP/04/2017

Osoba zatrudniona na stanowisku specjalisty w Dziale Zarządzania Projektami odpowiedzialna będzie za ewidencję i rozliczanie projektów finansowanych ze środków krajowych.

Zakres obowiązków:

  • monitoring wytycznych projektowych, zasad finansowania i rozliczania projektów w ogłaszanych konkursach,
  • weryfikacja oraz kontrola zgodności harmonogramu płatności oraz wniosków o płatność w zakresie finansowym,
  • ewidencja wniosków o płatność,
  • analiza (monitoring) wykorzystywania środków finansowych,
  • analiza zgodności zrealizowanych kosztów, nakładów projektów z wnioskiem projektowym, planem, budżetem projektu,
  • weryfikacja pod względem formalnym i rachunkowym wychodzących wniosków projektowych,
  • weryfikacja sprawozdań , raportów okresowych, rocznych i końcowych projektów,
  • weryfikacja kalkulacji budżetu projektów w zakresie zgodności z wnioskiem projektowym i umową,
  • archiwizacja dokumentacji projektowej,
  • wsparcie jednostek w zakresie rozwiązywania problemów dotyczących rozliczeń z dysponentem środków zewnętrznych (analiza problemu, propozycja rozwiązania, korespondencja z dysponentem środków).

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne,
  • minimum dwa lata doświadczenia pracy na samodzielnym stanowisku o specyfice ekonomicznej lub finansowej,
  • podstawowa wiedza na temat finansowania krajowych projektów badawczych,
  • preferowane doświadczenie zawodowe przy rozliczaniu projektów (w zakresie ekonomicznym, finansowych, księgowym),
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • bardzo dobra znajomość obsługi komputera oraz pakietu MS Office,
  • umiejętność redagowania pism i prowadzenia korespondencji,
  • komunikatywność i umiejętność współpracy w grupie,
  • bardzo dobra zdolność planowania i organizacji pracy, systematyczność.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie na prestiżowej i renomowanej uczelni,
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • szkolenia umożliwiające dalszy rozwój i podnoszenie kwalifikacji,
  • możliwość skorzystania z pakietu ubezpieczeń grupowych i karty sportowej.

Prezentacja firmy

Politechnika Wrocławska poszukuje pracowników.

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
16/05/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Finanse, Praca Administracja Publiczna, Praca Administracja / Sekretariat, Praca Administracja biurowa, Praca Kontrola jakości