Specjalista ds. Regulacji Rynku Energetycznego i Rozwoju Projektów Kogeneracyjnych

Energy Solution Sp. z o.o.

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

- Monitorowanie przepisów prawnych oraz inicjatyw legislacyjnych PL i UE dotyczących sektora energetycznego, efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru związanego prowadzonymi działalnościami (w tym w kwestiach związanych z układami kogeneracyjnymi).
- Analiza programów pomocowych rozwoju działalności w obszarze efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii oraz przygotowywanie analiz i opinii związanych z otoczeniem regulacyjnym i działalnościami rozwojowymi biznesu.
- Prowadzenie reklamacji w imieniu Klientów ze sprzedawcami paliwa gazowego i energii elektrycznej, Operatorami Systemów Dystrybucyjnych, Urzędem Regulacji Energetyki
- Analiza umów sprzedażowych/dystrybucyjnych paliwa gazowego i energii elektrycznej oraz negocjacje w zakresie zapisów umów.
- Prowadzenie procesu zmiany sprzedawcy paliwa gazowego i energii elektrycznej.
- Prowadzenie procesu weryfikacji/oceny potencjału pozyskanych lokalizacji w zakresie technicznych i finansowych możliwości realizacji nowych projektów.
- Prowadzenie procesu uzyskiwania koncesji na obrót paliwem gazowym, obrót energią elektryczną, wytwarzania energii elektrycznej z układu kogeneracyjnego, regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego.
- Raportowanie do URE, ACER (w ramach REMIT), ARE i innych instytucji.
- Uczestnictwo w procesie projektowania i budowy nowych inwestycji.

Wymagania

- Wykształcenie wyższe (preferowany kierunek prawo).
- Mile widziane doświadczenie w pracy w Urzędzie Regulacji Energetyki.
- Znajomość specyfiki rynku energetycznego i rynku gazu.
- Znajomość języka angielskiego (co najmniej na poziomie B2).
- Bardzo dobra, praktyczna znajomość pakietu MS Office.
- Cechy osobowe: wysokie umiejętności interpersonalne, umiejętność jasnego prezentowania zagadnień, skuteczność i samodzielność w działaniu, dobra organizacja pracy własnej, dokładność, umiejętność pracy pod presją czasu.

Oferujemy:

- Interesującą i odpowiedzialną pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie.
- Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych.
- Wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i zaangażowania.
- Pracę w ambitnym, dynamicznym zespole.

Prezentacja firmy

Od 2008 roku zajmujemy się doradztwem energetycznym i gazowym. Zarządzam... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
01/08/2018
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Administracja biurowa, Praca Energetyka, Praca Prawo / Prokuratura