Specjalista ds. REACH

Talent Partners

Łódź, łódzkie

Opis stanowiska pracy

Dla naszego Klienta - dużej, międzynarodowej i rozwijającej się firmy produkcyjnej z branży chemicznej z siedzibą w Łodzi - poszukujemy kandydatów na stanowisko:

SPECJALISTA DS. REACH

Miejsce pracy: Łódź

Nr ref. SR/68/17

Najważniejsze obowiązki:

  • prowadzenie i nadzór nad systemem REACH i CLP,
  • prowadzenie kart charakterystyki surowców (aktualizacja, opracowywanie kart dla nowych produktów),
  • sprawdzanie aktualności kart MSDS, informowanie Biura Substancji Chemicznych o wprowadzonych do obrotu substancjach i mieszaninach,
  • śledzenie przepisów prawnych dotyczących wprowadzania do obrotu chemikaliów,
  • opracowywanie etykiet dla surowców,
  • kontrola deklaracji REACH nowych dostawców oraz ich archiwizacja,
  • sprawdzanie i weryfikacja deklaracji pod kątem REACH nowych dostawców (spoza UE),
  • sporządzanie deklaracji REACH, SVHC dla odbiorców firmy,
  • weryfikacja i sporządzanie innych deklaracji (wynikających z obowiązującego prawa), np: RoHS, GADSL itp.

Wymagania:

  • min. 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku,
  • duża wiedza z zakresu REACH i CLP oraz bieżący kontakt tą tematyką,
  • umiejętność zgłębiania i samodzielnego rozwiązywania problemów (poprzez docieranie do właściwych przepisów i instytucji),
  • komunikatywność (umiejętność prowadzenia rozmów z instytucjami oraz ze współpracownikami),
  • sumienność,
  • dociekliwość i cierpliwość,
  • otwartość na nowe legislacyjne wyzwania,
  • odpowiedzialność.

Mile widziane:

  • komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Oferujemy:

  • ciekawą pracę w renomowanej, rozwijającej się firmie,
  • stabilne zatrudnienie,
  • atrakcyjne wynagrodzenie i warunki pracy,
  • dodatkowe świadczenia.

Prezentacja firmy

Talent Partners - Skuteczna Rekrutacja <br/> <br/>Talent Partners to fi... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
04/06/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Branża / kategoria:
Praca BHP / Ochrona środowiska, Praca Laboratorium / Farmacja / Biotechnologia, Praca Praca na produkcji