Opis stanowiska pracy

Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu zatrudni na stanowisko:

Specjalista ds. pozyskiwania funduszy

zakres obowiązków:

  • monitoring dostępnych środków z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej oraz innych środków możliwych do pozyskania na finansowanie projektów inwestycyjnych,
  • analiza projektów inwestycyjnych i zadań realizowanych przez dział pod kątem możliwości wystąpienia o środki finansowe,
  • stworzenie scenariuszy finansowych dla projektów inwestycyjnych z uwzględnieniem możliwości Muzeum i analizy zagrożeń związanych z danym rozwiązaniem,
  • bieżąca współpraca z kierownikami projektów w zakresie: przygotowania projektu do wystąpienia o finansowanie zewnętrzne, realizacji umowy o dofinansowanie oraz rozliczenia projektu przed instytucjami finansującymi,
  • przygotowanie, kompletowanie oraz składanie dokumentacji aplikacyjnej,
  • gromadzenie danych niezbędnych do właściwego opracowywania dokumentacji aplikacyjnej,
  • nadzór i odpowiedzialność nad wnioskiem o środki finansowe w fazie konkursowej,
  • nadzór i odpowiedzialność za zawarcie umowy o finansowanie oraz realizację tej umowy i rozliczenie końcowe,
  • kontakt i bieżące współpraca z instytucją zarządzającą/pośredniczącą/wdrażającą,
  • przygotowanie dokumentacji m. in. na potrzeby promocji i sprawozdawczości projektu,
  • planowanie, inicjowanie i koordynację działań promocyjnych,

wymagania kwalifikacyjne:

  • wykształcenie wyższe,
  • doświadczenie w zakresie pozyskiwania oraz rozliczania funduszy unijnych (minimum 3 letnie doświadczenie zawodowe w rozliczaniu projektów inwestycyjnych współfinansowanych z funduszy europejskich),
  • dobra znajomość przepisów i specyfiki realizacji projektów finansowanych ze środków unijnych (w tym zagadnień z zakresu tworzenia projektów, przygotowania wniosku o dofinansowanie projektu, wdrażania projektu, rozliczania i sprawozdawczości projektu),
  • umiejętność analitycznego myślenia, wiedza nt. regulacji pomocy publicznej, krajowych i europejskich instrumentów finansowania,
  • dobra znajomość ustawy Prawo Zamówień Publicznych,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • dobra organizacja pracy, systematyczność, terminowość,
  • dodatkowym atutem będzie umiejętność przygotowywania wniosków w ramach konkursów Ministra Kultury, POIiŚ, MRPO, Mechanizmu Norweskiego i EOG
  • biegła znajomość języka polskiego jako obcego (dotyczy cudzoziemców)

Termin i miejsce składania ofert:

Prosimy przesłać życiorys zawierający klauzulę o wyrażeniu zgody na wykorzystanie danych osobowych do celów rekrutacji (ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1999r., t.j. Dz.U. z 2014r. poz. 1182, ze zmianami) wraz z listem motywacyjnym.

Termin składania ofert od 1 marca 2016 r. do skutecznego zakończenia naboru.

Zastrzegamy sobie prawo odpowiedzi jedynie na wybrane oferty.

Prezentacja firmy

Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
10/05/2016
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Finanse, Praca Inne