Specjalista ds. podatków / Tax Specialist

EPSN Workforce Poland Sp. z o.o.

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

Dla naszego Klienta - firmy z branży retail, poszukujemy osoby na stanowisko Specjalista ds. podatków.

Wybrana osoba będzie odpowiedzialna m.in. za:
• Monitorowanie zmian w bieżących przepisach prawa podatkowego (głównie VAT, CIT i akcyza) i ich wdrożenie w odpowiednich zespołach Spółki;
• Bieżący kontakt z organami skarbowymi w ramach kontroli skarbowych, czynności sprawdzających, czynności urzędowych oraz przygotowywanie wyjaśnień i dokumentacji dla urzędów skarbowych (zakres obowiązków nie obejmuje standardowych zapytań typu kontrole krzyżowe, wyjaśnienia do deklaracji podatkowych, które są obsługiwane przez zespoły operacyjne);
• Wsparcie innych Działów Spółki w obszarze prawa podatkowego – głównie VAT, akcyza i CIT, w mniejszym zakresie PIT, podatek od nieruchomości i pozostałe podatki i opłaty;
• Weryfikację podatkowej zgodności wdrażanych w Spółce systemów informatycznych;
• Współpraca z wewnętrznym centrum finansowo-księgowym w zakresie wdrożenia przepisów dotyczących raportowania podatkowego;
• Proponowanie usprawnień mających na celu bardziej sprawną realizację wymogów fiskalnych Spółki;
• Współpraca z firmami audytorskimi, doradcami podatkowymi i prawnikami w tematach podatkowych.

Wymagania

• Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: ekonomia, finanse, księgowości lub prawo);
• Min. 3-letnie doświadczenie zawodowe w doradztwie podatkowym w międzynarodowych firmach doradczych lub kancelariach prawnych lub minimum 5-letnie w zakresie podatków w biznesie;
• Doświadczenie w bezpośrednich kontaktach z aparatem skarbowym;
• Doskonałe umiejętności analityczne i zdolność efektywnego rozwiązywania problemów;
• Umiejętność efektywnej współpracy z członkami innych zespołów wspierających Spółkę w Polsce i innych krajach;
• Kwalifikacje doradcy podatkowego będą dodatkowym atutem, ale nie są wymagane;
• Doświadczenie w zakresie raportowania podatkowego mile widziane, ale nie jest wymagane;
• Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Prezentacja firmy

EPSN Workforce działa w 11 krajach UE w obszarze rekrutacji międzynarodo... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
14/12/2016
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Finanse, Praca Bankowość, Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa