Specjalista ds. planowania i zarządzania infrastrukturą IT

Hays Poland

Warszawa, mazowieckie

Hays Poland

Warszawa
Warszawa
NR REF.: 1117264

Hays IT Contracting to nowoczesna forma współpracy dla specjalistów z branży informatycznej, na zasadach B2B, dla wiodących na rynku Klientów prowadzących innowacyjne projekty.

Dla naszego Klienta firmy z branży telekomunikacyjnej poszukujemy osoby na stanowisko:

Lokalizacja: Warszawa
Rodzaj umowy: kontrakt (B2B przez Hays Poland)
Długość projektu: projekt długofalowy
Stawka: 600 – 650 zł netto + VAT/ dzień

Zadania:
• Ścisła współpraca z Klientami Wewnętrznymi, dostarczanie ekspertyz oraz wskazówek pozwalających na efektywne wykorzystanie i optymalizację zasobów
• Tworzenie specyfikacji wnioskowanych zasobów w oparciu o informacje od klienta wewnętrznego (tłumaczenie potrzeb biznesowych na konfigurację techniczną)
• Monitorowanie poziomu wykorzystania infrastruktury i usług IT
• Analiza danych wydajnościowych i pojemnościowych z systemów
• Optymalizacja wykorzystania zasobów
• Podejmowanie decyzji o realizacji wniosków na rozszerzenie pojemności
• Weryfikacja poziomu dostarczanych usług (SLA), modyfikacja i wprowadzanie nowych KPI
• Tworzenie i modyfikacja katalogu standardowych usług
• Wsparcie projektów instalacji/migracji systemów/serwerów
• Zapewnienie skutecznego i efektywnego zarządzania zmianami w tym metod i standardów ITIL
• Współpraca z osobami pełniącymi funkcję License Managera w zakresie licencji związanych z infrastrukturą, weryfikacja wykorzystania oraz wsparcie projektów optymalizacyjnych
• Uczestnictwo w procesach zakupowych, ścisła współpraca z działem Zakupów
• Koordynacja i obsługa zamówień infrastruktury
• Współpraca z dostawcami sprzętu i usług
• Śledzenie trendów technologicznych i weryfikacja możliwości ich aplikacji na potrzeby organizacji

Wymagania:
• Wykształcenia wyższego o profilu informatycznym lub technicznym
• Co najmniej 3-letniego doświadczenia w pełnieniu zbliżonej roli
• Praktycznego doświadczenia w konfiguracji: Unix, Linux, Windows, Storage, Bazy Danych
• Wiedzy dotyczącej konfiguracji sieci IP
• Doświadczenia w zarządzaniu, planowaniu i analizowaniu pojemności systemów
• Doświadczenia w ewaluacji ofert dotyczących projektowanych rozwiązań IT
• Znajomości procesów Change Management i Capacity Management
• Wysokich zdolności interpersonalnych, umiejętności współpracy na wielu poziomach organizacji włączając Klientów Wewnętrznych oraz Dostawców
• Znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację
• Umiejętności dobrej organizacji pracy własnej
• Certyfikat ITIL® V3 na poziomie Foundation będzie dodatkowym atutem

Oferujemy:
  • Współpraca w oparciu o elastyczną formę zatrudnienia B2B
  • Atrakcyjne stawki
  • Preferencyjne ceny pakietów Multisport oraz pakietów medycznych
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Hays Poland