Specjalista ds. należności w dziale finansowym

OTTO Work Force

Wrocław, dolnośląskie

OTTO Work Force OTTO Work Force

Od: OTTO Work Force
Miejsce pracy: Wrocław

Jeżeli posiadasz doświadczenie w obsłudze należności, chcesz poszerzyć swoją wiedzę w obszarze księgowości, jesteś asertywny, lubisz kontakt z ludźmi i wyzwania – czekamy na Twoją aplikację. Pokażemy ci organizację, poznasz specyfikę pracy w międzynarodowej agencji zatrudnienia, spotkasz ciekawych ludzi i staniesz się częścią naszej firmy. Wymagamy ciężkiej pracy, ale doceniamy talenty i dajemy możliwość rozwoju w międzynarodowej organizacji.

Kontroler Należności/ Księgowy
Miejsce pracy: Bielany Wrocławskie (pow. wrocławski)

Obowiązki:
• Bieżąca analiza i kontrola należności spółek Grupy OTTO w Polsce;
• Księgowanie wyciągów bankowych;
• Bieżący kontakt z ubezpieczycielem należności handlowych, kierowanie kontrahentów do ubezpieczenia, bieżący kontakt z oddziałami OTTO w Polsce w zakresie ubezpieczeń i należności handlowych;
• Wysyłanie upomnień mailowych, wezwań do zapłaty, kontakt telefoniczny z działem finansowym kontrahenta w przypadku opóźnień w płatnościach;
• Kierowanie spraw do zewnętrznej windykacji polubownej oraz prawnej;
• Wystawianie not odsetkowych;
• Tworzenie wewnętrznych raportów finansowych i biznesowych;
• Tworzenie raportów dla Zarządu w Polsce i spółki matki w Holandii w języku angielskim;
• Udział w innych zadaniach i projektach w obszarze księgowości i controllingu.

Wymagania:
• Wykształcenie wyższe ekonomiczne;
• Co najmniej 3-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, najlepiej w obszarze kontrolingu lub księgowości;
• Wysokie zdolności komunikacyjne i negocjacyjne, pozwalające na swobodną komunikację z dłużnikiem– klientem;
• Znajomość pakietu Microsoft Office, w szczególności dobra znajomość Microsoft Excel;
• Umiejętność analitycznego myślenia pozwalająca na swobodną pracę na liczbach;
• Mile widziane doświadczenie w zakresie kontaktów z klientem lub/i dłużnikiem;
• Bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
• Umiejętność posługiwania się programami finansowo – księgowymi.

Oferujemy:
• Pracę w międzynarodowej organizacji;
• Możliwość rozwoju i zdobycia cennego doświadczenia;
• Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.