Opis stanowiska pracy

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego poszukuje nowych pracowników do biura w Warszawie.

Fundacja poszukuje specjalistów ds. monitoringu wdrażania Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami na potrzeby realizacji projektu: „Administracja centralna na rzecz Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami. Monitoring wdrażania”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Tytuł oferty: Specjalista ds. monitoringu

Liczba wakatów: 2 (przy czym dopuszczamy możliwość zatrudnienia w wymiarze ½ etatu) Umowa o pracę.

Miejsce pracy (region): Mazowieckie

Miejscowość: Warszawa

Opis stanowiska pracy:

Do obowiązków osoby zatrudnionej na stanowisku Specjalista ds. monitoringu wdrażania Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami będzie należało m.in.:

  • ocena poziomu realizacji zapisów Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami na podstawie analizy danych zastanych oraz oceny stanu faktycznego;
  • wizytacje w jednostkach administracji publicznej;
  • analiza dokumentacji;
  • bieżący kontakt z przedstawicielami jednostek administracji publicznej;
  • współpraca z ekspertami w zakresie interpretacji i stosowania Konwencji;
  • działania upowszechniające - włączanie kolejnych osób w tematykę Konwencji;
  • pozyskiwanie danych w zakresie możliwości wdrażania Konwencji w jednostkach administracji publicznej;
  • przygotowanie raportów i analiz;
  • bieżący kontakt z koordynatorami oraz pozostałym personelem projektu.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe;
  • znajomość Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych oraz uregulowań krajowych, dotyczących praw osób z niepełnosprawnościami;
  • 3 lata doświadczenia zawodowego lub społecznego w obszarze problematyki niepełnosprawności,
  • znajomość zasad realizacji i sprawozdawczości projektów finansowanych z różnych źródeł (np. EFS, PFRON, LdV, POIG, itp.) oraz min. roczne doświadczenie w realizacji tego typu projektów,
  • sprawność i skuteczność komunikacyjna (w mowie i w piśmie),
  • zdolności analityczne, umiejętność posługiwania się regulacjami prawnymi w uzasadnianiu swoich argumentów,
  • umiejętność samodzielnego identyfikowania i rozwiązywania problemów oraz znajdowania ich optymalnych rozwiązań,
  • biegła obsługa komputera (Internet, MS Office - Excel, Word, Outlook, Powerpoint),
  • dobra znajomość języka angielskiego,
  • 3-letnie doświadczenie zawodowe w pozyskiwaniu i analizie danych ilościowych i jakościowych; doświadczenie w opracowywaniu raportów badawczych, ewaluacyjnych, audytowych lub monitoringowych będą dodatkowym atutem,
  • doświadczenie we współpracy z jednostkami administracji publicznej będzie dodatkowym atutem,
  • doświadczenie w pracy w „trzecim sektorze” będzie dodatkowym atutem,

Prosimy o odpowiedzi na poniższe pytania selekcyjne. Aplikacje bez odpowiedzi nie będą rozpatrywane.

Prosimy o przesłanie swoich ofert najpóźniej do dnia 31 maja 2017 r.

NASZA MISJA: Zapewnienie równych praw i podmiotowości osób z niepełnosprawnościami w Polsce.

NASZE DZIAŁANIA:

  • Zmieniamy prawo.
  • Wspieramy szkoleniowo i doradczo osoby z niepełnosprawnościami w ich niezależnym życiu.
  • Propagujemy pełny udział w społeczeństwie, w tym włączającą edukację.
  • Promujemy użycie najnowszych technologii, które mogą zastąpić oczy czy ręce.
  • Upowszechniamy wiedzę o osobach niepełnosprawnych.
  • Prowadzimy tematyczne: czasopismo i publikacje oraz portal i radio internetowe.
  • Współpracujemy z Parlamentem, urzędami centralnymi, samorządami, uczelniami i pracodawcami, a także z podmiotami zagranicznymi w ramach licznych projektów ponadnarodowych.

Łączymy cele społeczne z interesującą i wymagającą pracą. Dołącz do nas!!!

Jeśli wysyłasz swoje zgłoszenia masowo, gdzie się tylko da i na obojętne stanowisko - nie trudź się, oszczędź swój i nasz czas, NIE PRZYSYŁAJ SWOJEJ OFERTY.

Prezentacja firmy

NASZA MISJA: <br/> <br/>Zapewnienie równych praw i podmiotowości osób ni... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
10/07/2017
Wymiar etatu:
Niepełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
2
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Administracja / Sekretariat, Praca Administracja Publiczna, Praca Administracja biurowa, Praca Analityka