Specjalista ds.logistyki/transportu

Michael Page

Gliwice, śląskie

Michael Page Michael Page

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za organizację i nadzór nad procesem transportowym, a także działania optymalizacyjne w obszarze transportu. Dodatkowo praca na tym stanowisku będzie się wiązała z bezpośrednią wspoółpracą z magazynem.

Informacje o kliencie

Globalny producent i dystrybutor odczynników chemicznych w Polsce. Globalnie firma posiada 200 zakładów produkcyjnych, centrów sprzedaży i dystrybucji w 30 krajach. Firma posiada także centra innowacji gdzie prowadzone są badania rozwojowe w obszarze chemii i farmacji.

Opis stanowiska

* Sporządzanie kompleksowej dokumentacji przewozowej i adr, imdg (imo) lub dgr(iata) zgodnie z obowiązującymi przepisami i umowami - w tym dla przewoźników,
* Weryfikacja zgodności ładunków z dokumentacją przewozową i przekazanie do przewoźnika, nadzór nad załadunkiem,
* Wybór środka transportu i realizacja zleceń wywozu i przywozu,
* Opracowywanie danych do ofertowania warunków i cen usług transportowych w obszarze eksportu,
* Kontakt z przewoźnikiem i monitorowanie dostaw i odbiorów towarów do odbiorców,
* Nadzorowanie formowania i oznakowywania ładunków w eksporcie, zgodnie z obowiązującymi przepisami adr, imdg (imo) lub dgr (iata),
* Stała współpraca ze spedytorami i monitoring przesyłek powierzonych im do przewozu,
* Ewidencjonowanie, opracowywanie i załatwianie reklamacji dot. niezgodności oraz szkód powstałych w czasie transportu,
* Analizowanie zasadności reklamacji klientowskich w obrębie swojego działu oraz wprowadzenie wyniku analizy do karty reklamacji.

Profil kandydata

* Język angielski na poziomie komunikatywnym w mowie i piśmie,
* 1-2 lata doświadczenia w transporcie lub spedycji,
* Znajomość przepisów prawa w obszarze transportu,
* Znajomość systemu SAP byłaby dodatkowym atutem,
* Doświadczenie w transporcie materiałów ADR będzie atutem,
* Znajomość MS Office ze szczególnym uwzględnieniem programu Excel,
* Samodzielność i dobra organizacja pracy,
* Zdolności analityczne i umiejętność pracy z danymi liczbowymi,
* Komunikatywność, otwartość i zdolność szybkiego przystosowywania się do zmian.

Oferujemy

* Możliwość zdobycia doświadczenia w globalnej firmie produkcyjnej,
* Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, po okresie próbnym umowa na czas nieokreślony,
* Wpływ na działanie operacyjne działu,
* Interesująca praca w innowacyjnym, międzynarodowym środowisku,
* Atrakcyjne wynagrodzenie,
* Ubezpieczenie medyczne,
* Pakiet świadczeń socjalnych,
* Kursy językowe.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Gliwice
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page