Specjalista ds. księgowości

Polski Teatr Tańca

Poznań, wielkopolskie

Opis stanowiska pracy

POLSKI TEATR TAŃCA OGŁASZA NABÓR NA STANOWISKO:

SPECJALISTA DS. KSIĘGOWOŚCI

– docelowo

ZASTĘPCA GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO

Wymiar etatu: 1/1 (cały)

Umowa na 1. miesięczny okres próbny, Umowa na czas określony 2019

Wymagania w stosunku do kandydatów:

Wymagania niezbędne

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne (rachunkowość, finanse);
  • 3 lata praktyki w księgowości; brak prawomocnego skazania za przestępstwo: przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe;
  • Znajomość procedur księgowych oraz zasad sporządzania sprawozdań finansowych i podatkowych;
  • Znajomość dokumentacji księgowej oraz jej przechowywania i archiwizacji;
  • Znajomość planu kont oraz dekretacji księgowej;
  • Znajomość programów księgowych użytkowych (RAKS dla instytucji kultury – będzie dodatkowym atutem, program płacowy, Płatnik);
  • Znajomość prowadzenia kasy;
  • Znajomość zasad uzgadniania kont księgowych w tym kontrahentów
  • Znajomość rozliczania projektów z przyznanych dotacji – będzie dodatkowym atutem.

Wymagania dodatkowe, preferowane

  • Znajomość w zakresie przygotowania projektu planu finansowego i sprawozdań z jego wykonania;
  • Znajomość prowadzenia sprawozdawczości budżetowej;
  • Znajomość sporządzania niezbędnych informacji o realizacji planów finansowych instytucji kultury;
  • Znajomość sporządzania sprawozdań finansowych z przyznanych dotacji;
  • Znajomość prowadzenia ewidencji księgowej instytucji kultury;
  • Znajomość prowadzenia ewidencji środków trwałych, pozostałych środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
  • Znajomość rozliczania inwentaryzacji
  • Znajomość przepisów o rachunkowości, o finansach publicznych, funkcjonowaniu instytucji kultury oraz podatkowych.

Dodatkowym atutem będzie doświadczenie praktyczne w zakresie naliczania wynagrodzeń oraz przepisów - obowiązujących w tym zakresie - podatkowych oraz ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych

Proponowane warunki zatrudnienia:

  • Praca w pełnym wymiarze czasu, godz. 8:00 – 16:00.
  • Miejsce pracy siedziba Polskiego Teatru Tańca.
  • Wynagrodzenie: kwota 3.390 zł brutto + wysługa lat, w okresie próbnym

Składanie ofert niezwłocznie, najpóźniej do 28.12.2019 r.

CV + Kwestionariusz osoby ubiegającej się o zatrudnienie należy przesłać za pomocą opcji "Aplikuj".

Prezentacja firmy

Polski Teatr Tańca, Instytucja Kultury Samorządu Województwa Wielkopolsk... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
28/12/2018
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Administracja biurowa, Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Finanse, Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Administracja / Sekretariat