specjalista ds. księgowości

Randstad Polska Sp. z o.o.

Lubliniec, śląskie

Randstad Finance realizuje projekty rekrutacyjne na stanowiska specjalistyczne i kierownicze z obszaru finansów, kontrolingu oraz księgowości. Koncentrujemy się na poszukiwaniu wysokiej klasy specjalistów dla firm z różnych branż w całej Polsce.

Dla naszego Klienta, wiodącej firmy produkcyjnej, poszukujemy aktualnie

Nr ref.: 35711
Praca stała
Lokalizacja: Lubliniec

Zakres obowiązków:
  • dekretowanie i księgowanie faktur i innych dokumentów zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • analiza dokumentów finansowych
  • księgowanie i wyliczenia rezerw, wycen walutowych, podatku odroczonego, rozliczeń międzyokresowych kosztów itp.
  • gospodarka magazynowa i rozliczanie produkcji
  • przygotowywanie deklaracji podatkowych (CIT, VAT)
  • przygotowywanie sprawozdań finansowych według MSR / MSSF
  • przygotowywanie raportów i sprawozdań na potrzeby Zarządu, GUS, banków oraz innych instytucji
  • podejmowanie działań mających na celu optymalizację pracy księgowości

Oczekiwania:
  • wykształcenie wyższe, preferowane w obszarze rachunkowości lub ekonomiii
  • minimum roczne doświadczenie na stanowisku księgowym, preferowane w firmie produkcyjnej
  • dobra znajomość języka angielskiego
  • znajomość programów i systemów księgowo - finansowych
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w tym zaawansowana znajomość MS Excel
  • wiedza z zakresu podatku PIT, CIT i VAT oraz przepisów księgowych
  • znajomość MSSF
  • wiedza z zakresu konsolidacji sprawozdań finansowych mile widziana
  • umiejętność analitycznego myślenia i nastawienie na poszukiwanie rozwiązań
  • świetna organizacja pracy, terminowość, solidność, systematyczność
  • umiejętność podejmowania samodzielnych decyzji i działań
  • wysokie zaangażowanie oraz motywacja do nauki i rozwoju
  • umiejętność pracy w grupie, komunikatywność

Oferta:
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji za pomocą tematycznych szkoleń
  • udział w różnorodnych, ciekawych projektach
  • świadczenia dodatkowe (zajęcia sportowe i językowe, bony okazyjne, imprezy firmowe i wycieczki)

Agencja zatrudnienia (nr licencji 47)