Specjalista ds. Księgowości Funduszy z językiem niemieckim

Atlantic Fund Services Sp. z o.o.

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

Opis stanowiska:

  • kompleksowa obsługa finansowo – księgowa zagranicznych oraz polskich funduszy inwestycyjnych,
  • udział w procesie wyceny aktywów zagranicznych i polskich funduszy inwestycyjnych otwartych, zamkniętych oraz ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych,
  • prowadzenie ksiąg rachunkowych,
  • sporządzanie raportów okresowych funduszy do regulatorów (CSSF, KNF, NBP i innych),
  • sporządzanie sprawozdań finansowych funduszy - współpraca z audytorem w Polsce i/lub zagranicą podczas prowadzenia badania i przeglądu sprawozdań finansowych,
  • przygotowywanie raportów dla Zarządu,
  • przygotowywanie i aktualizowanie procedur,
  • udział w projektach realizowanych przez firmę.

Wymagania:

  • biegła znajomość języka niemieckiego w mowie i piśmie – warunek konieczny ze względu na obsługę Klienta niemieckojęzycznego,
  • wykształcenie wyższe (zarządzanie, ekonomia, finanse),
  • praktyczna znajomość zagadnień z zakresu księgowości funduszy inwestycyjnych,
  • co najmniej 3-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w instytucji finansowej,
  • doświadczenie w sporządzaniu sprawozdań finansowych funduszy,
  • zdolności komunikacyjne i doświadczenie we współpracy z biznesem,
  • wysoka motywacja.

Mile widziane:

  • doświadczenie w zakresie księgowości funduszy luksemburskich i/lub irlandzkich,
  • doświadczenie w pracy za granicą w instytucjach finansowych,
  • certyfikat księgowy do usługowego prowadzenia ksiąg.

Oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • udział w projektach międzynarodowych,
  • wynagrodzenie dostosowane do poziomu doświadczenia i kompetencji,
  • pracę w ambitnym, dynamicznym zespole,
  • prywatną opiekę medyczną i pakiet rekreacyjny.

Prosimy przesyłać aplikacje (CV i list motywacyjny) wraz z oczekiwaniami finansowymi.

Prezentacja firmy

Atlantic Fund Services należy do międzynarodowej sieci spółek gru... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
10/10/2015
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Finanse, Praca Doradztwo / Konsulting, Praca Bankowość