Specjalista ds. BHP i ppoż

CMC Poland Sp. z o.o.

Zawiercie , śląskie

CMC Poland Sp. z o.o. CMC Poland Sp. z o.o.
Commercial Metals Company (CMC) to globalna firma działająca w branży hutniczej posiadająca swoje oddziały w 4 krajach w Ameryce Północnej, Europie i Azji. CMC Poland Sp. z o.o. jest spółką z grupy CMC w Polsce z główną siedzibą w Zawierciu, gdzie zlokalizowana jest huta stali oraz z kilkunastoma lokalizacjami na terenie całego kraju (Zbrojarnie oraz Zakłady Złomowe).

Od: CMC Poland Sp. z o.o.
Miejsce pracy: Zawiercie

Opis stanowiska:

  • realizacja zadań wynikających z obowiązków służby BHP wynikających z przepisów prawa pracy
  • audyty wydziałów huty w Zawierciu i w lokalizacjach pozamiejscowych firmy w kraju - kontrole warunków pracy oraz przestrzegania zasad i przepisów BHP
  • przeprowadzanie szkoleń z zakresu BHP dla pracowników firmy oraz podwykonawców
  • udział w procesie oceny ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy
  • tworzenie i nadzór nad dokumentacją z zakresu BHP (instrukcje, regulaminy, procedury)
  • udział w postępowaniu powypadkowym oraz dokumentowanie przyczyn i okoliczności wypadków przy pracy oraz zdarzeń potencjalnie wypadkowych zgodnie z wymaganiami przepisów oraz wewnętrznymi procedurami i standardami.
  • współpraca z jednostkami zewnętrznymi i administracji państwowej,
  • współpraca z pozostałymi działami w celu promowania i podejmowania działań prewencyjnych naprawczych i korygujących w obszarze BHP

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe lub podyplomowe zgodnie z rozporządzeniem w sprawie służby BHP
  • doświadczenie zawodowe min. 2 letnie na podobnym stanowisku w firmie z branży hutniczej lub innej produkcyjnej przemysłu ciężkiego
  • znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej średniozaawansowanym (B1/B2) w mowie i piśmie
  • znajomość zagadnień prawnych związanych z obszarem BHP i ochroną p.poż
  • znajomość wymagań dotyczących maszyn i urządzeń technicznych, z uwzględnieniem dyrektyw 2006/42/WE oraz 2009/104/WE
  • mile widziane uprawnienia Audytora ZSZ, Inspektora ochrony p. poż, Instruktora pierwszej pomocy
  • prawo jazdy kat. B i gotowość do co kwartalnych wyjazdów służbowych do firmowych oddziałów zamiejscowych
  • znajomość pakietu MS Office (Outlook, Word, Excel, PowerPoint) na poziomie bardzo dobrym
  • dobra organizacja pracy, samodzielność, systematyczność, sumienność-duża dyscyplina pracy
  • umiejętność pracy w stresie, kreatywność, zdolność przekonywania
  • komunikatywność, łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność pracy w zespole, również współpracy z ludźmi na różnych szczeblach zarządzania

Oferujemy:

  • zatrudnienie w CMC Poland Sp. z o.o. w oparciu o umowę o pracę - stała praca w stabilnej międzynarodowej firmie
  • atrakcyjne wynagrodzenie (podstawa + premia)
  • pakiet benefitów socjalnych - program prywatnej opieki zdrowotnej Medicover; program sportowy MultiSport; dofinansowania do wypoczynku letniego i inne
  • bardzo dobra atmosfera w pracy w młodym i dynamicznym zespole
  • praca od zaraz
  • system pracy jednozmianowy 7.00-15.00
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy