Specjalista ds. Badań i Rozwoju

Human & Hunter Sp. z o.o.

Oświęcim, małopolskie

Miejsce pracy: Oświęcim

Firma Human & Hunter posiadająca certyfikat o numerze  rejestru 6664, zajmuje się rekrutacją i selekcją pracowników oraz doradztwem personalnym.

Dla naszego klienta obecnie poszukujemy osoby na stanowisko:

SPECJALISTA DS. BADAŃ I ROZWOJU

COMPOUNDING, PIANKI WYTŁACZANE – XPS, POLISTYREN EKSPANDOWANY WYTŁACZANY – XEPS

Oświęcim, Kralupy

SBRK/AL/K

Opis stanowiska pracy:

  • Prowadzenie projektu z zakresu badań nad polistyrenem ekspandowanym typu XEPS
  • Prowadzenie projektu z zakresu badań nad piankami polistyrenowymi typu XPS
  • Badania nad otrzymywaniem i modyfikacją mieszanin polimerowych, kompozytów, wytłaczanych pianek polistyrenowych, wytłaczanych kompozytów piankowych, blend polimerowych opartych na polistyrenie oraz spienianiem innych polimerów metodą wytłaczania
  • Badanie właściwości fizycznych i chemicznych otrzymanych pianek
  • Transfer technologii ze skali laboratoryjnej do półtechnicznej oraz technicznej
  • Opracowywanie wyników i sprawozdań z prowadzonych badań
  • Przegląd publikacji naukowych i dostępnych baz danych pod kątem rozwoju wiedzy
  • Obsługa ekstrudera oraz linii pilotowych wytłaczania
  • Umiejętność sporządzania receptur

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe - Technologia Chemiczna, Technologia i Przetwórstwo Polimerów (mile widziani absolwenci studiów doktoranckich)
  • Minimum 5 lat pracy w dziale badań i rozwoju materiałów polimerowych lub w działach technicznych oraz pracy z ekstruderem i procesami compoundingu
  • Mile widziane doświadczenie w zakresie przetwórstwa, compoundingu i spieniania polimerów
  • Znajomość technologii wytłaczania oraz compoundingu polimerów (otrzymywanie blend polimerowych, kompozytów napełnionych), analizy właściwości fizycznych i chemicznych polimerów
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie
  • Znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w grupie
  • Doskonała organizacja pracy, rzetelność i zaangażowanie

Oferujemy:

  • Pracę w dynamicznym zespole międzynarodowej Firmy
  • Szerokie możliwości rozwoju zawodowego
  • Dobre warunki zatrudnienia

Kandydatów spełniających opisane wymagania prosimy o przesłanie CV  w języku polskim ze zdjęcie.

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.