Specjalista ds. Automatyki w Dziale Zarządzania Majątkiem

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

Warszawa, mazowieckie

GŁÓWNE OBOWIĄZKI:

  • zapewnienie właściwego działania systemów automatyki przemysłowej poprzez określenie reguł ich prawidłowej eksploatacji, utrzymania, walidacji i rozwoju,
  • realizacja projektów inwestycyjnych dot. systemów automatyki przemysłowej,
  • administrowanie komputerowymi systemami automatyki przemysłowej klasy PLC, SCADA, DCS, BMS/RMS (m.in. ustalanie poziomu dostępów do systemów, dokonywanie zmian konfiguracyjnych, uczestnictwo podczas integracji maszyn produkcyjnych z systemami),
  • przygotowywanie koncepcji technicznych rozwiązań modernizacji, rozwoju i optymalizacji systemów automatyki przemysłowej,
  • przygotowywanie zakresu zadań remontowych dot. systemów automatyki oraz nadzór nad ich realizacją,
  • nadzór nad efektywnym oraz terminowym realizowaniem remontów oraz modernizacji systemów automatyki przemysłowej przez zasoby wewnętrzne i zewnętrzne,
  • prowadzenie, opiniowanie dokumentacji technicznej i walidacyjnej,
  • opracowywanie programów utrzymania ruchu dla systemów automatyki przemysłowej,
  • lokalizowanie skomplikowanych uszkodzeń i awarii systemów automatyki przemysłowej we współpracy z wewnętrznym służbami utrzymania ruchu oraz serwisami krajowymi
  • i zagranicznymi

OCZEKIWANIA:

  • wykształcenie wyższe techniczne (specjalność: elektronika lub automatyka),
  • min. 2 letnie doświadczenie w pracy na samodzielnym stanowisku związanym z eksploatacją systemów automatyki przemysłowej,
  • znajomość środowisk programowych i systemów informatycznych,
  • znajomość systemów klasy PLC, SCADA, DCS,
  • uprawnienia dozorowe do 1 kV,
  • znajomość zasad GMP (zwłaszcza GAMP),
  • dobra znajomość języka angielskiego,
  • umiejętność kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów,
  • umiejętność pracy zespołowej

OFERUJEMY:

  • pracę przy realizacji ciekawych projektów,
  • możliwość rozwoju kompetencji technicznych i/lub biznesowych,
  • ambitne zadania w nowo utworzonych komórkach organizacyjnych