Opis stanowiska pracy

Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu zatrudni na stanowisko:

SPECJALISTY ARCHITEKTA

Zakres obowiązków:

  • Sporządzanie dokumentacji projektowej przestrzeni ekspozycyjnej Nowej Wystawy Głównej oraz systemów wystawienniczych zgodnie z istniejącym projektem koncepcyjnym oraz wytycznymi Zespołu ds. NWG
  • opracowanie techniczne wieloetapowego projektu ekspozycji oraz aranżacji przestrzeni wystawienniczej pod kątem rozwiązań technologicznych dostępnych na rynku
  • opracowanie wytycznych do realizacji systemów wystawienniczych z uwzględnieniem norm i zaleceń obowiązujących w instytucjach muzealnych
  • dobór materiałów i elementów wykończeniowych oraz sporządzanie specyfikacji materiałowej
  • konsultowanie i weryfikowanie dokumentacji projektowej z rzeczoznawcami oraz w zakresie uzgodnień międzybranżowych
  • wykonywanie oryginalnej dokumentacji projektowej w technice komputerowej i odręcznie
  • katalogowanie i archiwizacja dokumentacji projektowej
  • uczestnictwo w pracach związanych z badaniem rynku pod kątem technologii i materiałoznawstwa w odniesieniu do bezpiecznego eksponowania obiektów muzealnych
  • współpraca i konsultowanie dokonanych wyborów z Zespołem ds. NWG oraz innymi działami Muzeum w celu tworzenia i realizacji projektu wystawy
  • uczestnictwo w negocjacjach z firmami realizującymi zadania dotyczące tworzenia i realizacji projektu wystawy
  • tworzenie sprawozdań z realizowanych zadań
  • bieżące raportowanie do Pełnomocnika ds. NWG.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe – mgr inż. architekt, uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń
  • doświadczenie w zarządzaniu projektem oraz w tworzeniu harmonogramu prac projektowych
  • bardzo dobra organizacja pracy własnej i zespołowej, samodzielność i odpowiedzialność
  • znajomości materiałów i technologii wykorzystywanych w branży wystawienniczej
  • umiejętność opracowywania dokumentacji wykonawczej
  • doświadczenie w pracy z programami graficznymi służącymi do tworzenia dokumentacji projektowej i wizualizacji typu AutoCAD, 3ds Max, SketchUp+V-Ray, Pakiet Office, Pakiet Graficzny Adobe
  • wymagana biegła znajomość języka polskiego jako obcego (dot. cudzoziemców).

Mile widziane:

  • doświadczenie w pracy z obiektami historycznymi
  • doświadczenie we współpracy z instytucjami kultury
  • znajomość przepisów prawa obowiązującego w muzeach
  • praktyczna znajomość języka angielskiego
  • prawo jazdy kat. B.

Prosimy o przesyłanie życiorysu zawierającego klauzulę o wyrażeniu zgody na wykorzystanie danych osobowych do celów rekrutacji (ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r., t.j. Dz.U. z 2016 r., poz. 922, ze zmianami) wraz z listem motywacyjnym .

Termin składania ofert od 23 lutego 2017 r. do skutecznego zakończenia naboru.

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Prezentacja firmy

Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
20/03/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Architektura, Praca Inżynieria