Opis stanowiska pracy

IHS Markit jest międzynarodową firmą powstałą z niedawnego połączenia amerykańskiej firmy IHS i angielskiej spółki Markit. Z naszego wsparcia przy podejmowaniu strategicznych decyzji korzysta 85% firm z listy Fortune 500. IHS Markit to blisko 13000 specjalistów w ponad 30 krajach na całym świecie. W 2011 roku Forbes uznał IHS za jedną z najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Gdańskie biuro IHS rozwija się niezwykle dynamicznie i obecnie zatrudnia ponad 150 specjalistów. W Gdańsku odpowiadamy za rozwój systemów i aplikacji wykorzystywanych przez IHS Markit oraz jej klientów.

W związku z rozwojem gdańskiego biura IHS Markit, poszukujemy ludzi z pasją, talentem, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę i umiejętności na stanowisku Software Engineer .NET

Software Engineer

Miejsce pracy: Gdańsk

Od kandydatów oczekujemy:

  • Bardzo dobrej znajomości platformy .Net lub Java EE
  • Biegłości w posługiwaniu się językiem C# lub Java
  • Znajomości:
  • Zagadnień związanych z OOP
  • Narzędzi i bibliotek związanych z TDD, CI, CD
  • XSLT
  • JavaScriptu i technologii webowych
  • SQL, podstawowych zagadnień dotyczących baz danych
  • Otwartości na praktyki XP takie jak pair programming i code review
  • Zdolności analitycznych, umiejętności rozwiązywania problemów
  • Ukończonych informatycznych studiów wyższych lub adekwatnego doświadczenia zawodowego
  • Posługiwania się w sposób komunikatywny językiem angielskim
  • Znajomość języków funkcyjnych (jak F#) będzie mile widziana

Nasz zespół:

  • Pracuje z narzędziami developerskimi takimi jakVisual Studio, ReSharper, IntelliJ IDEA, TeamCity, Git, RubyMine…
  • Wykorzystuje techniki pracy na miarę XXI wieku: pair programming, code reviews, mob programming
  • Wprowadza nowości - wiele idei i pomysłów pochodzących z naszego biura zostało zaakceptowane jako obowiązujące w całej firmie
  • Starannie analizuje każde przychodzące wymaganie przed przestąpieniem do kodowania (często okazuje się, że rozwiązaniem wcale nie jest nowy kawałek kodu!)
  • Rozumie, co to AGILE i skupia się na jego istocie, a nie ceremoniach
  • Używa nowoczesnych metod wdrażania systemów do produkcji: continuous integration, continuous delivery, komponentyzacja
  • Ma wpływ na wybór technologii, metod pracy i reguł działania
  • Ma bliski kontakt z zespołem analityków jak i klientów naszego oprogramowania oraz administratorami systemów, testerami i suportem (DevOps)
  • Jest przyjazny a atmosfera jest swobodna (razem gramy w Fifę, chodzimy na siłownię, gramy w kosza i pływamy na deskach)

Poza tym oferujemy:

  • Silne wsparcie rozwoju zawodowego (dostęp do specjalistycznej wiedzy, literatury, szkoleń i konferencji)
  • Atrakcyjny pakiet socjalny (opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta MultiSport)
  • Stanowisko i wynagrodzenie adekwatne do kwalifikacji
  • Możliwość wdrażania własnych pomysłów i rozwiązań
  • Przyjazną, swobodną atmosferę
  • Świeże owoce i kawę

Prezentacja firmy

We bring together the deepest intelligence across the widest set... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
06/06/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Branża / kategoria:
Praca IT - Programowanie / Analizy, Praca IT - Kontrola jakości, Praca IT - Konsulting, Praca IT - Bazy danych, Praca IT - ERP