Senior Financial Controller / Future Head of Finance (M/F)

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Prowadzona rekrutacja związana jest z tworzeniem grupy spółek na terytorium Polski przez amerykański holding. Strategia Grupy zakłada akwizycję na lokalnym rynku, poprzez przejęcia spółek o profilu dystrybucyjnym, o określonym profilu. Pracodawcą będzie spółka nadrzędna na Polskim rynku, która będzie pełniła funkcje wsparcia (HUB) oraz będzie odpowiedzialna za raporting informacji finansowych do Grupy. Oferta pracy to szansa na rozwój wraz ze wzrostem biznesu.

Informacje o kliencie

Michael Page jest firmą rekrutacyjną o ugruntowanej pozycji rynkowej. Dla mojego Klienta, spółki z branży dystrybucyjno-handlowej poszukuję osoby, która będzie zaangażowana w procesy kontrolingowe w spółce nadrzędnej nad grupą spółek w Polsce. Pracodawcą jest organizacja wchodząca w skład holdingu, który jest numerem 1 w swojej branży w Ameryce Północnej oraz nr 2 w Europie. Spółka nadrzędna notowana jest na giełdzie w Nowym Jorku.

Opis stanowiska

  • Bezpośrednie wsparcie dla Dyrektora Generalnego grupy spółek w Polsce
  • Raportowanie do CFO Regionu (CEE)
  • Odpowiedzialność za konsolidację danych finansowych spółek wchodzących w skład Grupy
  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych na potrzeby Grupy oraz lokalnych organów
  • Zarządzanie procesami kontrolingowymi i finansowymi w Grupie
  • Bezpośrednia współpraca z Głównymi Księgowymi oraz Finance Managerami podległych spółek
  • Planowanie, budżetowanie oraz analiza odchyleń
  • Nastawienie na kontrolę kosztów
  • Ocena rentowności prowadzonych projektów
  • Udział w procesach M&A poprzez wdrażanie ujednoliconego raportingu

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość, ekonomia, pokrewne)
  • Płynna komunikacja w języku angielskim- jako warunek konieczny
  • Mile widziane doświadczenie w BIG4
  • Preferowane osoby z doświadczeniem w raportingu oraz konsolidacji
  • Mile widziana znajomość US GAAP oraz SOX
  • Interdyscyplinarność, odwaga biznesowa, zaangażowanie

Oferujemy

  • Atrakcyjny pakiet wynagrodzenia
  • Możliwość zatrudnienia w formie B2B
  • System premiowy uzależniony od wyników spółki
  • Transparentna ścieżka awansu wewnętrznego
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page