Senior Business Analyst

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Naszym Klientem jest międzynarodowa, innowacyjna firma produkcyjno-handlowa (w Polsce część komercyjna) specjalizująca się w technologiach optycznych i cyfrowych, wykorzystywanych przede wszystkim w systemach medycznych.

Informacje o kliencie

W związku z rozwojem organizacji (jest to nowo tworzone stanowisko) poszukujemy osoby na stanowisko Senior Business Analyst, która będzie wspierała bezpośrednio Business Controllera odpowiedzialnego za kontroling biznesowy w Polsce.
Przyszły/a Senior Business Analyst będzie miał okazję tworzyć analizy sprzedażowe, wyjaśniać odchylenia, brać aktywny udział w zamknięciach cyklicznych i budżetowaniu by docelowo być biznes partnerem i rekomendować działania, których celem byłby dalszy rozwój biznesu.

Opis stanowiska

  • Aktywny udział w procesie zamknięć cyklicznych, przygotowywanie raportów związanych z zamknięciem
  • Współudział w przygotowywaniu budżetu i planowaniu finansowym
  • Przygotowywanie analiz biznesowych i sprzedażowych: analiza marży, klientów firmy, produktów
  • Analizowanie kosztów firmy wraz z odchyleniami
  • Analiza wskaźników efektywności sił sprzedaży
  • Wsparcie analityczne (budowanie modeli biznesowych, planów wieloletnich, proponowanie KPI) nowych sposobów rozwoju biznesu
  • Tworzenie nowych narzędzi oraz usprawnianie istniejących
  • Przygotowywanie raportów i prezentacji ad hoc

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość, ekonomia)
  • Około 3 - 4 lata doświadczenia w pracy w finansach (dział kontrolingu, analiz, doradztwo)
  • Mile widziane doświadczenie w firmie handlowej oraz w pracy w międzynarodowym środowisku
  • Znajomość zasad rachunkowości zarządczej
  • Wysokie umiejętności analityczne i narzędziowe; bardzo dobra znajomość MS Excel
  • Mile widziane doświadczenie w pracy z VBA oraz SAP
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Wysokie umiejętności interpersonalne, komunikatywność
  • Proaktywność, inicjatywa w działaniu, chęć uczenia się

Oferujemy

Nasz klient oferuje atrakcyjne wynagrodzenie, pakiet benefitów oraz ciekawe możliwości rozwoju.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page