Samodzielny Specjalista ds. BHP Wrocław

Asekor

50-066 Wrocław, dolnośląskie

Opis stanowiska pracy

Poszukujemy do naszego zespołu Specjalisty ds. BHP z uprawnieniami Inspektora Ochrony Przeciwpożarowej, który spełni oczekiwania nasze i naszych klientów.

Napisz do nas Specjalisto, jeśli spełniasz poniższe wymagania:

1. Posiadasz dużą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej potwierdzoną doświadczeniem.
Chcemy świadczyć usługi na najwyższym poziomie i możemy powierzyć firmy naszych klientów tylko osobie doświadczonej i samodzielnej. Rozumiemy, że nie ma Specjalistów od wszystkiego, ale jeżeli szybko się uczysz i potrafisz rozwiązywać samodzielnie problemy to spełniasz wymagania tego punktu.

2. Jesteś przyjaźnie nastawiony do ludzi.
Praca w Służbie BHP to praca z ludźmi. Na co dzień rozwiązujesz problemy pracodawców i pracowników oraz utrzymujesz relacje ze współpracownikami. Chcemy pracować w przyjaznej atmosferze, jeśli ty też tego chcesz, to ten punkt zaliczyłeś.

3. Jesteś elastyczny.
Wiemy, że nie jesteś z gumy, ale ty też rozumiesz potrzeby zleceniodawcy. Czasem musisz odłożyć wszystko i pojechać do klienta, żeby rozwiązać jego problem, nawet jeśli jest „za 5 dwunasta”. Dzisiaj jesteś w firmie produkcyjnej, a jutro możesz obsługiwać projekt budowlany. Jeśli jesteś gotowy na nienormowany czas pracy i zmiany, to spełniasz wymagania również tego punktu.

4. Potrafisz organizować swój czas pracy.
Podejmujesz pracę na samodzielnym stanowisku i nie chcemy Ci mówić co masz robić. Wskażemy Ci ramy czasowe oraz zakres obowiązków, ale nie zaplanujemy ich za Ciebie. Jeśli masz samodyscyplinę to spełniasz kolejny punkt.

5. Jesteś pracowity i sumienny.
My wiemy i ty też wiesz, że można w prosty sposób skorzystać z klawiatury używając zestawu klawiszy Ctrl C – Ctrl V, ale zawsze czytasz wszystko co skopiujesz i dopracowujesz dokument do wymagań i obecnych warunków np. na stanowisku pracy. Sprawdzasz, czy to co tworzysz i pod czym się podpisujesz ma aktualne podstawy prawne. Jeśli masz zaufanie do swoich opracowań i samokontrolę to spełniasz jedno z najważniejszych wymagań.

6. Potrafisz się zaprezentować.
Obsługując firmy będziesz prowadził szkolenia. Wiemy, że „ nie szata zdobi człowieka”, ale „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Jeśli tak jak my uważasz, że w garniturze/garsonce i koszuli można chodzić do pracy, to ten punkt masz zaliczony.

7. Szybko się uczysz.
Śledzenie zmian w przepisach, aktualizowanie wiedzy i warsztatu pozwala nam świadczyć profesjonalne usługi. Jeśli BHP to Twoje hobby i potrafisz powiedzieć jakie zmiany w prawie pracy pojawiły się w tym roku to zapraszamy do kolejnego punktu.

8. Jesteś uczciwy.
Pracując w naszej firmie nie będziesz mógł wykonywać dodatkowej pracy zarobkowej (może to spowodować konflikt interesów), ale jeśli poszerzysz nasz portfel klientów czeka Cię nagroda.

9. Potrafisz pracować w zespole.
Nie możesz być egocentrykiem. Mamy ambitne plany rozwoju i w pojedynkę nic nie znaczymy, cały zespół pracuje na rozwój i stabilizację firmy, a zespół jest tak silny jak najsłabsze ogniwo. „Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego” znasz to hasło? - to zapraszamy dalej.

10. Jesteś asertywny i odważny.
BHP to nie praca - to misja. Wykonując zadania Pracownika Służby BHP dbasz o zdrowie i życie innych ludzi. Nie możesz przechodzić obojętnie obok ewidentnych zagrożeń – musisz działać! Twoje decyzje i nakazy mogą być niepopularne i powodować oburzenie pracowników. Jeśli potrafisz sobie z tym poradzić zaliczyłeś ten punkt.

11. Znasz język angielskiego.
Niektórzy nasi klienci są obcokrajowcami. Nie tłumaczymy wszystkiego na angielski, ale jeśli potrafisz odpowiedzieć na pytanie klienta: „Hał ar ju” więcej niż tylko: „ok”, to już prawie masz pracę.

12. Jesteś realistą.
Chcesz zarabiać 10 000 zł netto miesięcznie? Nie możemy niestety zapewnić Ci takiego wynagrodzenia, ponieważ rynek zewnętrznych usług BHP ma dużą konkurencję i swoje ograniczenia. Klient może zapłacić więcej niż średnia rynkowa pod warunkiem, że będziesz lepszy od najlepszych w branży i przekonasz go swoimi umiejętnościami i doświadczeniem. Potrafisz przekonać naszego klienta do płacenia takiego wynagrodzenia? Jeśli na to pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to zapomnij o pozostałych punktach, przyjdź od razu do nas podpisać umowę.

Czekamy na Ciebie!

Jeśli spełniasz wszystkie powyższe wymagania jesteś dla nas idealnym kandydatem i chętnie podejmiemy z Tobą współpracę.

Jeżeli nie spełniasz wszystkich wymagań, jesteś Inspektorem lub Starszym Inspektorem BHP, ale wiążesz swoją przyszłość z branżą BHP i chcesz się uczyć i rozwijać skorzystaj z możliwości odbycia w naszej firmie trzymiesięcznego stażu.

Przepraszamy, ale nie będziemy mogli skontaktować się z każdym. Może nawet nie będziemy w stanie odpowiedzieć na każdą wiadomość lub zapytanie, ale wszystkim dziękujemy za zainteresowanie możliwością podjęcia pracy w naszej firmie. Po przeprowadzeniu wstępnej weryfikacji zaprosimy wybranych kandydatów na rozmowę.

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? O co pytamy? Jaką wiedzę musisz posiadać?

Część teoretyczna:
1. Wypadki przy pracy – definicje, procedury, dokumentacja.
2. Szkolenia BHP – podział, czas trwania, programy szkoleń.
3. Ocena ryzyka zawodowego.
4. Rozporządzenie w sprawie ogólnych przepisów BHP.
5. Rozporządzenie w sprawie Służby BHP.
6. Wybrane zagadnienia branżowe np.: przemysł, budownictwo.
7. Kilka zdań o pracy Specjalisty ds. BHP po angielsku.
8. Podstawowe zagadnienia z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Część praktyczna:
1. Przeprowadzenie szkolenia BHP – tematyka dowolna – około 30 min.
2. Sporządzenie dokumentacji powypadkowej.
3. Przeprowadzenie ustnej analizy ryzyka zawodowego wybranego stanowiska pracy.

Wymagania

Oferujemy:

- prace w dynamicznie rozwijającej się firmie,
- możliwość doskonalenia umiejętności zawodowych,
- dużą samodzielność działania.

Prezentacja firmy

Firma ASEKOR zajmuje się kompleksową obsługa BHP projektów budowl... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
15/04/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Studia podyplomowe
Branża / kategoria:
Praca BHP / Ochrona środowiska