BSB Poland Sp. z o.o

W związku z dynamicznym rozwojem poszukujemy kandydata na stanowisko:

Samodzielny Księgowy

Miejsce pracy: Toruń, Ciechocin

Zakres obowiązków:

  • Kontrola dokumentów księgowych oraz nadzór nad ich prawidłowym obiegiem w firmie.
  • Księgowanie zakupów – kwalifikacja kosztów.
  • Uzgadnianie i księgowanie sprzedaży.
  • Księgowanie innych dokumentów zewnętrznych i wewnętrznych (m.in. księgowanie wyciągów bankowych, prowadzenie rejestrów należności i zobowiązań, potwierdzanie i uzgadnianie salda z kontrahentami).
  • Współpraca w prowadzeniu ewidencji środków trwałych, inwentaryzacji środków trwałych.
  • Księgowanie rozliczeń międzyokresowych kosztów, rozliczanie inwentaryzacji.
  • Udział przy sporządzaniu deklaracji VAT, CIT, PIT, INTRASTAT, sprawozdań GUS, podatków lokalnych.
  • Udział w tworzeniu wewnętrznych raportów.
  • Współpraca przy sprawozdaniach okresowych (wewnętrznych i zewnętrznych).
  • Przygotowywanie zestawień i analiz na potrzeby wewnętrznej i zewnętrznej sprawozdawczości.
  • Współpraca przy analizie i uzgadnianiu kont rozrachunkowych, wynikowych i bilansowych.
  • Wykonywanie prac administracyjno-biurowych związanych z funkcjonowaniem działu księgowości.

Oczekujemy:

  • Wykształcenia wyższego kierunkowego ekonomicznego.
  • Doświadczenia minimum 2 lata na stanowisku Samodzielnego Księgowego.
  • Bardzo dobrej praktycznej znajomości oraz umiejętności zastosowania zagadnień ustawy o rachunkowości, obowiązujących przepisów podatkowych (PDOP, PDOF, VAT).
  • Podstawowej znajomości zagadnień kadrowo – płacowych
  • Biegłej znajomości obsługi komputera. Znajomości programów pakietu MS Office, szczególnie programu Excel.
  • Znajomości systemów Symfonia będzie dużym atutem.
  • Zaangażowania w pracę zespołu, umiejętności pracy w grupie i pod presją czasu.
  • Samodzielności, dyspozycyjności, sumienności, odpowiedzialności, terminowości oraz zdolności analitycznego myślenia
  • Komunikatywności, umiejętności dobrej współpracy w zespole oraz bardzo dobrej organizacji pracy własnej.
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.